Wydarzenia Bielsko-Biała

Wyzwanie – sprzątanie w Kozach

Foto: Facebook Gminy Kozy

Sprzątanie śmieci przez grupę ochotników i nominowanie do tego kolejnych – to teraz światowa moda. W Kozach przykład dali urzędnicy gminy. I chwyciło!

Celem akcji TrashTag Challenge jest ratowanie środowiska, które coraz bardziej tonie w śmieciach. Na początku kwietnia wyzwanie podjęli pracownicy Urzędu Gminy w Kozach. Odeszli od biurek, porzucili garnitury i garsonki i posprzątali zagajnik pomiędzy ulicami Piaskową i Panienki. – W ochronie środowiska najważniejsze jest to, żeby zacząć od siebie, by śmieci, które wytwarzamy, lądowały w koszu, a nie w lesie, w parku czy w przydrożnym rowie. Dlatego chcieliśmy zainicjować tę ciekawą akcję w Kozach – tłumaczyła Katarzyna Reczko, kierująca Referatem Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w koziańskim urzędzie.

Wójt Jacek Kaliński (na zdjęciu pierwszy z prawej) zachęcił wszystkich mieszkańców do włączenia się do akcji. I tak się stało. Wyzwanie zbierania śmieci na terenie gminy podjęli dyrektor Domu Kultury w Kozach Marek Małecki oraz członkowie grupy Walimy w kocioł, prowadzącej warsztaty perkusyjne dla dorosłych, którzy wspólnymi siłami posprzątali teren w sąsiedztwie kapliczki św. Barbary na ulicy Wapiennej. A kolejni nominowani to Zespół Pieśni i Tańca “Kozianie”, Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz Studio Tańca RootArt.

 

google_news
BCBB
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments