Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Łopaty poszły w ruch. Budowa dwóch odcinków S1 oficjalnie rozpoczęta | ZDJĘCIA

W dniu dzisiejszym miało miejsce symboliczne wbicie łopat na placu budowy dwóch odcinków drogi ekspresowej S1 z Bielska-Białej do Oświęcimia. W wydarzeniu wzięli udział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda oraz wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Budowa ma zakończyć się w 2025 roku.

 

Dziś przed południem w rejonie węzła Suchy Potok odbyła się konferencja prasowa dotycząca budowy dwóch kolejnych odcinków drogi ekspresowej S1. Wydarzenie połączone było z symbolicznym wbiciem łopat na placu budowy.

Inwestycja jest efektem ogromnych działań parlamentarzystów oraz samorządowców tego regionu. Jest to inwestycja bardzo ważna z punktu widzenia strategicznego. Łączy Słowację z morzem Bałtyckim, łączy Bielsko-Białą z resztą województwa śląskiego. Jest to również droga przyjaźni pomiędzy Śląskiem a Małopolską. To wszystko powoduje, że ta droga jest istotna w formacie regionalnym i ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. Jestem przekonany, że inwestycja dokonana zostanie zgodnie z wytycznymi z jakimi powstają najnowocześniejsze autostrady na świecie. Budowa tej drogi zwiększy także bezpieczeństwo zakrętu, który cieszy się nienajlepszą opinią – mówił w czasie wydarzenia minister Grzegorz Puda.

Szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk zaznaczył z kolei, że wbrew funkcjonującej opinii, aby przedstawiciele rządu przyjeżdżali do Bielska-Białej wyłącznie obiecywać, wraz z rozpoczęciem inwestycji słowo złożone kilka lat temu zostanie dotrzymane.

Wartość inwestycji wyniesie ponad 2,4 mld euro, część kosztów to koszty kwalifikowane, które będą mogły podlegać finansowaniu ze środków europejskich. Całość zakończona ma zostać początkiem 2025 roku.

Zakres planowanych prac obejmuje m.in. budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej, węzłów drogowych, połączeń z drogami powiatowymi i gminnymi oraz połączenie S1 z drogą ekspresową S52.

 

google_news
19 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
szofer.
szofer.
1 rok temu

Tylu chłopa to w miesiąc czasu można zrobić tak krótki odcinek drogi . Połamania łopat życzę.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Ostatnio taki obrazek widziałam w PRLu, białe koszule, łopaty i kamera.

Darek obserwator
Darek obserwator
1 rok temu

I super niech budują. Jeszcze czekam na BDI do Krakowa .

ktg
ktg
1 rok temu

A do węgla się dokopali?

Danka
Danka
1 rok temu

po wyborach będą machać łopatami przez 8 godzin dziennie

Jurek
Jurek
1 rok temu
Reply to  Danka

i za miskę ryżu jak chciał Morawiecki

Fakty
Fakty
1 rok temu

Gang Olsena przy Platformersach to cwaniaki kute na cztery nogi.Te Leszczyny, Budki, Jońskie, Szczerby, Budki, Kidawy, Kopacze( na 4 metry),Tomczyki, itd takich dróg nie potrafili budować w terminie nawet z unijnymi dotacjami.

henryk
henryk
1 rok temu
Reply to  Fakty

aleś ty głupi i niedoinformowany – to przecież za Tuska powstały te drogi którymi teraz jezdzimy a pis nie wybudował nawet paru kilometrów autostrad. a te miasta w Polsce nie widzisz jak wypiękniały za rządów PO PSL? a teraz co masz? zima bedzie treagiczna pod wazględem ogrzewania mieszkań a ceny? nie widzisz jakie są? inflacja za chwile skocze na 20% za Tuska była 0.00%

.
.
1 rok temu
Reply to  henryk

powstały tyle ,że nasi podwykonawcy poszli z torbami,darli koszule i płakali do kamer .Banda platformerskich złodzeii ,sprzedawszczyków i szkodników

henryk
henryk
1 rok temu
Reply to  .

a czyja to była wina? Tuska? nie do wykonawcy ich ciulali i to oni byli ich płatnikami

Jurek
Jurek
1 rok temu

pisiorki za niedługo będą przywożeni z więzienia i sami będą budować drogi

AAntoniM. prezeskomisji
AAntoniM. prezeskomisji
1 rok temu
Reply to  Jurek

Lubie to

.
.
1 rok temu
Reply to  Jurek

i parkingi zamiast kościołów ,bolszewiku

Adam kierowca
Adam kierowca
1 rok temu

Karierowicze ale łaska za naszą kasę z podatków nikt na Świecie nie płaci tyle podatku w paliwie co my ale nieroby za ciężką kasa co dostają za nic sie prezentują to jest mafia w 80 % pis.

antyplatfus
antyplatfus
1 rok temu
Reply to  Adam kierowca

budują źle ,nie budują źle ,durny komuch ,kierowca hulajnogi

Tolek
Tolek
1 rok temu
Reply to  antyplatfus

A to oni budują? W tych białych koszulach i lakierkach? Jak można być tak bezkrytycznym???????????????????

antyplatfus
antyplatfus
1 rok temu
Reply to  Tolek

bezkrytycznym,puknij się w łeb ogarnięty nienawiścią jak twój rudy szef

Tolek
Tolek
1 rok temu
Reply to  antyplatfus

Potrafisz napisać chociaż jedno zdanie, tak żeby nie obrażać?

henryk
henryk
1 rok temu
Reply to  antyplatfus

jaka jest nienawiść wśród was to widać po twoim wpisie- tyle jadu co się sączy w tvp to nigdzie w świecie nie usłyszysz, w żadnej innej telewizji, nawet sami pisowcy to mówią