Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Łukasz Piszczek gościem na czechowickim pikniku sportowym

W sobotę, 25 września na stadionie miejskim MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach, odbędzie się Piknik Sportowy “Bez barier”. Impreza ma na celu wskazanie na potrzebę szerszej popularyzacji i rozwoju amatorskiego sportu osób niepełnosprawnych oraz zintegrowanie społeczności lokalnej wokół tego tematu. Wydarzenia rozpocznie się o godzinie 11.00. Gościem specjalnym imprezy będzie Łukasz Piszczek.

W pikniku uczestniczyć będą wychowankowie ośrodków, do których uczęszczają dzieci, młodzież oraz dorośli niepełnosprawni z Pszczyny i Czechowic-Dziedzic. Impreza będzie otwarta dla wszystkich mieszkańców!

– Chcemy zintegrować osoby zdrowe z osobami z niepełnosprawnościami i dlatego do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkich mieszkańców, całe rodziny – mówi Tomasz Dyrda, Prezes UMKS Trójka z Czechowic-Dziedzic.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla wszystkich. Jeszcze przed meczem rozegranym przez zawodników niepełnosprawnych z Pszczyny i Czechowic-Dziedzic, krótki trening pokazowy przeprowadzi z nimi znakomity piłkarz Łukasz Piszczek. Dla dzieci ze znacznym stopniem niepełnosprawności przygotowane zostaną proste konkurencje sportowe. Uczestnicy zawodów otrzymają medale i puchary. Następnie mecz rozegrają wychowankowie klubu UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice, którzy zmierzą się wychowankami Akademii Łukasza Piszczka.

Ukoronowaniem imprezy będzie pojedynek samorządowców powiatu pszczyńskiego z samorządowcami Czechowic-Dziedzic.

Gościem specjalnym imprezy będzie Łukasz Piszczek, który objął Patronatem Sportowym to wydarzenie i zapowiedział, że również będzie uczestniczył w dwóch pierwszych godzinach Pikniku, podczas którego będzie można otrzymać od niego pamiątkową fotkę, czy zrobić sobie ze swoim idolem zdjęcie. Były kadrowicz przekaże również na licytację koszulkę z podpisem. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na rzecz ośrodków biorących udział w wydarzeniu.

Na wszystkich, którzy będą się bawić w tym dniu na stadionie miejskim MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach, czeka szereg atrakcji. Będą dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, zabawa ze szczudlarzem, z DJ-em i animatorami, a także odbędzie się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Będą też pyszne dania lokalnej kuchni. Podczas wydarzenia odbędzie się kiermasz dań, z których dochód zostanie przeznaczony na rzecz zawodników niepełnosprawnych.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
1 rok temu

Gwiazda będzie na pikniku przez pierwsze 2 godziny i żadnego komentarza, a to niewdzięcznicy.