Wydarzenia Żywiec

Małgorzata Pępek kandydatem na burmistrza Żywca z PO (aktualizacja)

Platforma Obywatelska ujawniła dzisiaj (28 czerwca) kto z ramienia tej partii będzie się ubiegał o fotel burmistrza Żywca w nadchodzących wyborach samorządowych.

Podczas specjalnej konferencji prasowej, z udziałem byłych ministrów z PO Borysa Budki i Tomasza Siemoniaka oraz marszałka województwa śląskiego Wojciech Saługi, poinformowano, że kandydatką będzie poseł Małgorzata Pępek.

To już czwarta osoba, która ma kandydować na stanowisko burmistrza, o której oficjalnie poinformowano. Przypomnijmy, że wcześniej o zamiarze kandydowania poinformowali obecny włodarz Antoni Szlagor oraz Wojciech Bielewicz (Partia Wolność) i Andrzej Widzyk (PiS).

***

Kandydaturę poseł Małgorzaty Pępek na specjalnej konferencji prasowej przedstawił marszałek Wojciech Saługa, który jest przewodniczącym śląskich struktur PO. Będzie ona startować w wyborach jako kandydatka Koalicji Obywatelskiej czyli połączonych sił PO i Nowoczesnej.

– Jest najaktywniejszą posłanką klubu PO w składaniu interpelacji, z czego lwia część dotyczy tego regionu. Popieram i trzymam kciuki – powiedział Tomasz Siemoniak.

– Tu nie było wątpliwości, że będzie dobrym kapitanem naszej drużyny w Żywcu i w powiecie żywieckim. Pokazała się już z dobrej strony jako poseł, a wcześniej jako samorządowiec sprawnie zarządzała gminą pozyskując unijne dotacje – stwierdził z kolei Borys Budka.

Sama poseł Małgorzata Pępek przyznaje, że decyzja o kandydowaniu na burmistrza Żywca to jedna z jej najważniejszych decyzji w życiu.

– Tak naprawdę podjęli ją za mnie mieszkańcy miasta, którzy do mnie przyszli i prosili o to. Sama widzę, że Żywiec ma potencjał, ale nie rozwija się i nie skorzystał w ostatnich latach z wielu szans jak zrobiły to chociażby Cieszyn, Pszczyna, Rabka-Zdrój czy Oświęcim. Te miasta wykorzystały czas i się rozwinęły. Chciałabym, aby Żywiec nie pozostawał w tyle, ale wyprzedził te miasta. Mam przygotowany program dla Żywca na lata 2018 – 2023. Przedstawię go po ogłoszeniu daty wyborów samorządowych przez premiera Mateusza Morawieckiego. Chciałabym, aby Żywiec się rozwijał i nie słynął tylko ze smogu. Aby Żywiec się nie kurczył jak Jezioro Żywieckie – podkreśliła poseł Małgorzata Pępek.

Sarni_karta
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments