Sport Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Małopolska: Piłkarska wiosna odroczona co najmniej do marca

Fot. Wojciech Ciomborowski

Piłkarze z niższych lig i klas rozgrywkowych byli już w blokach startowych i palili się do rozgrywania meczów w ramach rundy wiosennej. Na razie jednak z powodu zagrożenia koronawirusem wszystkie spotkania zostały odwołane.

Dziś Prezydium Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej zawiesiło do końca marca rozgrywki piłkarskie na terenie Małopolski we wszystkich klasach rozgrywkowych seniorów od IV ligi do C klasy, a także rozgrywki w ligach kobiecych, młodzieżowych i dziecięcych. Jednocześnie Zarząd MZPN zarekomendował ograniczenie rozgrywania meczów sparingowych i turniejów towarzyskich. – Zobaczymy co będzie dalej. Jeśli ligi ruszą w marcu to musimy się zastanowić czy zaczniemy od pierwszej wiosennej kolejki, czy też marcowe mecze przesuniemy na koniec sezonu – mówi Henryk Sochacki, prezes wadowickiego podokręgu piłki nożnej.

W kilku klubach od razu zaczęto dmuchać na zimne. – W związku z panującą sytuacją Zarząd MKS Babia Góra podjął decyzję o zawieszeniu do końca marca treningów wszystkich grup młodzieżowych od najmłodszych do juniorów – podał suski klub w komunikacie. Kilkadziesiąt minut później podobny komunikat opublikowało Naroże Juszczyn.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments