Bielsko-Biała Na sygnale

Pilne! Wypadek z udziałem ambulansu

Około godz. 15.05 na skrzyżowaniu ul. Żywieckiej z ul. PCK w Bielsku-Białej doszło do zderzenia ambulansu ratownictwa medycznego z samochodem osobowym. Ambulans zahaczył o wózek z dzieckiem. Do szpitala odwieziono ratowników medycznych, kobietę i dwójkę małych dzieci.

Kierujący samochodem osobowym marki fiat, poruszał się ul. PCK w kierunku ul. Żywieckiej, wjechał na skrzyżowanie, gdy dla jego kierunku jazdy wyświetlał się sygnał zielony. Zespół ratownictwa medycznego jechał do wezwania na ratunek, ambulans miał załączone sygnały świetlne i dźwiękowe, wjechał na skrzyżowanie na sygnale czerwonym. Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia obu pojazdów. Wskutek zderzenia ambulans wypadł z drogi, uderzył w kobietę idącą chodnikiem wraz z dwójką małych dzieci.

Policjanci z drogówki sporządzili dokumentację. W szpitalu okazało się, że dzieci i ratownicy nie doznali obrażeń ciała, natomiast kobieta ma złamany obojczyk. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy, sprawa trafi do sądu.

KB_zwie
Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator
obserwator
1 rok temu

Uważam, te dyskusje za głupie, gdyż kto zdawał na prawo jazdy a zarazem w Kodeksie Drogowym jest zapis…że pojazd uprzywilejowany ma pierwszeństwo. Tylko jak się włączy radio na cały regulator i jeszcze kaptur na głowę to jak można usłyszeć sygnał pojazdu uprzywilejowanego. A tak na marginesie aby z was nikt tej pomocy nie potrzebował !!!

Dobry glina
Dobry glina
1 rok temu
Reply to  obserwator

Słuszna postawa

Gliniany dzban
Gliniany dzban
1 rok temu

,ścigając po mieście przestępców jadących 100 /h zmuszasz ich do zwiększenia prędkości ucieczki , a to w sytuacji desperackiej jest prosta droga do zagrożenia życia ludzi przypadkowych , to chyba procedura zapożyczona z amerykańskich filmów pt. “Super glina” albo “Dobry gmina” jest w mieście na tyle policji z samochodami żeby kontrolować ucieczkę i zrobić blokadę w miejscu gdzie nikt nie musi zginąć

Makita
Makita
1 rok temu

Wina kierowcy pojazdu uprzwilejowanego i po temacie

Dobry glina
Dobry glina
1 rok temu
Reply to  Makita

Może kiedyś będziesz potrzebował pomocy a karetka pojedzie bardzo długo bo przecież musi przestrzegać zasad bezpieczeństwa i będzie stała na czerwonym świetle….. Zielone światło nie upoważnia do tego żeby mając klapki na oczach i uszach wjechać na skrzyżowanie. A co gdy np na drodze będzie leżała chora/nietrzeźwa osoba?? Przejedziesz po niej bo przecież masz ZIELONE????

Marek.Doszkalanie kierowcow
Marek.Doszkalanie kierowcow
1 rok temu
Reply to  Dobry glina

Dobry glina walnij sie w lepetyne moze sie przebudzisz.Proponuje naszym polskim kierowca pojazdow uprzywilejowanych pojechac do Niemiec,Austrii lub innego cywilizowanego kraju na jeden dzien i poobserwowac kierowcow poj.uprzywilejowanych,moze uda im sie dostrzec pewne roznice.Tam wjezdza sie na skrzyzowanie przy czerwonym swietle prawie sie zatrzymujac a nie jak u nas na pelnej pi z d zie bo sygnaly wlaczone i krol jedzie.K u r w a jeszcze do tego przejechali mame z dzieckiem,z jaka predkoscia oni jechali przez skrzyzowanie na czerwonym swietle.Uwazam,ze calej sytuacji powinien przygladnac sie prokurator…

Dobry glina
Dobry glina
1 rok temu

Sam się walnij. Kolejny który doszkala kierowców mówiąc że jak masz zielone to klapy na oczach i jedziesz. Jesteś dla mnie śmieszny. Ile lat masz chłopcze i od ilu lat prawo jazdy? Kolejny zakompleksiony siedzący przed kompem…

Dobry glina
Dobry glina
1 rok temu
Reply to  Dobry glina

Marek.Doszkalanie kierowców. Sytuacja z życia wzięta (z mojego życia) sprawcy poważnego przestępstwa uciekają w Bielsku ul. Żywiecka w kierunku Żywca. Radiowóz podejmuje pościg i ma ich w zasięg wzroku. Prędkość dużo ponad 100 km/h. Czy radiowóz co chwilę na skrzyżowaniu ma się zatrzymać i policjanci mają się rozglądać w każdą stronę?? I dopiero ruszyć dalej w pościg??? To po co w ogóle ścigać przestępców skoro od razu wiadomo że nie ma szans ich dogonić skoro przelatują przez skrzyżowania z dużą prędkością?? I nie mów mi że w Niemczech lub Austrii policja tak ściga przestępców?

Marek.Doszkalanie kierowcow
Marek.Doszkalanie kierowcow
1 rok temu
Reply to  Dobry glina

Zero pojecia masz synku.Jak ktos stwarza zagrozenie jadac przez miasto 100kmh to w cywilizowanych krajach odstepuje sie od poscigu,poniewaz stwarza sie dodatkowe zagrozenie,ale ty masz tylko w glowie swoje klapki na oczach uszach i zielone swiatlo.

Dobry glina
Dobry glina
1 rok temu

Marek.Doszkalanie kierowców Synku to sobie możesz powiedzieć do swoje dziecka i ile potrafisz go zrobić. W du…je byłeś i gu…no widziałeś. Czyli za granicą policja nie ściga uciekających ponad 100km/h? Czytasz co piszesz? Proponuję zmienić zioło albo lepiej dilera.

Smieciaż
Smieciaż
1 rok temu

Do Marka ,po twoim wpisie raczej bym nie skorzystał z twoich usług szkolenia kierowców,bo mam wrażenie że masz nie aktualne badania lub lewe papiery na prowadzenie nauki jazdy i szkoleń okresowych kierowców

Łukasz
Łukasz
1 rok temu
Reply to  Dobry glina

Nie zgadzam się z Tobą ale uważam że częściowo masz rację z tymi klapkami na oczach i zielonym. Ale ratownicy jadąc przez czerwone na skrzyżowaniu też mają określone procedury których powinni się trzymac i też nie mogą pędzić z klapkami na oczach na czerwonym.