Bielsko-Biała Na sygnale

Pilne! Wypadek z udziałem ambulansu

Około godz. 15.05 na skrzyżowaniu ul. Żywieckiej z ul. PCK w Bielsku-Białej doszło do zderzenia ambulansu ratownictwa medycznego z samochodem osobowym. Ambulans zahaczył o wózek z dzieckiem. Do szpitala odwieziono ratowników medycznych, kobietę i dwójkę małych dzieci.

Kierujący samochodem osobowym marki fiat, poruszał się ul. PCK w kierunku ul. Żywieckiej, wjechał na skrzyżowanie, gdy dla jego kierunku jazdy wyświetlał się sygnał zielony. Zespół ratownictwa medycznego jechał do wezwania na ratunek, ambulans miał załączone sygnały świetlne i dźwiękowe, wjechał na skrzyżowanie na sygnale czerwonym. Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia obu pojazdów. Wskutek zderzenia ambulans wypadł z drogi, uderzył w kobietę idącą chodnikiem wraz z dwójką małych dzieci.

Policjanci z drogówki sporządzili dokumentację. W szpitalu okazało się, że dzieci i ratownicy nie doznali obrażeń ciała, natomiast kobieta ma złamany obojczyk. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy, sprawa trafi do sądu.

12
Skomentuj

avatar
3 Komentarzy
9 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
12 Komentarzy
SmieciażDobry glinaDobry glinaobserwatorGliniany dzban Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
obserwator
Gość
obserwator

Uważam, te dyskusje za głupie, gdyż kto zdawał na prawo jazdy a zarazem w Kodeksie Drogowym jest zapis…że pojazd uprzywilejowany ma pierwszeństwo. Tylko jak się włączy radio na cały regulator i jeszcze kaptur na głowę to jak można usłyszeć sygnał pojazdu uprzywilejowanego. A tak na marginesie aby z was nikt tej pomocy nie potrzebował !!!

Dobry glina
Gość
Dobry glina

Słuszna postawa

Gliniany dzban
Gość
Gliniany dzban

,ścigając po mieście przestępców jadących 100 /h zmuszasz ich do zwiększenia prędkości ucieczki , a to w sytuacji desperackiej jest prosta droga do zagrożenia życia ludzi przypadkowych , to chyba procedura zapożyczona z amerykańskich filmów pt. “Super glina” albo “Dobry gmina” jest w mieście na tyle policji z samochodami żeby kontrolować ucieczkę i zrobić blokadę w miejscu gdzie nikt nie musi zginąć

Makita
Gość
Makita

Wina kierowcy pojazdu uprzwilejowanego i po temacie

Dobry glina
Gość
Dobry glina

Może kiedyś będziesz potrzebował pomocy a karetka pojedzie bardzo długo bo przecież musi przestrzegać zasad bezpieczeństwa i będzie stała na czerwonym świetle….. Zielone światło nie upoważnia do tego żeby mając klapki na oczach i uszach wjechać na skrzyżowanie. A co gdy np na drodze będzie leżała chora/nietrzeźwa osoba?? Przejedziesz po niej bo przecież masz ZIELONE????

Marek.Doszkalanie kierowcow
Gość
Marek.Doszkalanie kierowcow

Dobry glina walnij sie w lepetyne moze sie przebudzisz.Proponuje naszym polskim kierowca pojazdow uprzywilejowanych pojechac do Niemiec,Austrii lub innego cywilizowanego kraju na jeden dzien i poobserwowac kierowcow poj.uprzywilejowanych,moze uda im sie dostrzec pewne roznice.Tam wjezdza sie na skrzyzowanie przy czerwonym swietle prawie sie zatrzymujac a nie jak u nas na pelnej pi z d zie bo sygnaly wlaczone i krol jedzie.K u r w a jeszcze do tego przejechali mame z dzieckiem,z jaka predkoscia oni jechali przez skrzyzowanie na czerwonym swietle.Uwazam,ze calej sytuacji powinien przygladnac sie prokurator…

Dobry glina
Gość
Dobry glina

Sam się walnij. Kolejny który doszkala kierowców mówiąc że jak masz zielone to klapy na oczach i jedziesz. Jesteś dla mnie śmieszny. Ile lat masz chłopcze i od ilu lat prawo jazdy? Kolejny zakompleksiony siedzący przed kompem…

Dobry glina
Gość
Dobry glina

Marek.Doszkalanie kierowców. Sytuacja z życia wzięta (z mojego życia) sprawcy poważnego przestępstwa uciekają w Bielsku ul. Żywiecka w kierunku Żywca. Radiowóz podejmuje pościg i ma ich w zasięg wzroku. Prędkość dużo ponad 100 km/h. Czy radiowóz co chwilę na skrzyżowaniu ma się zatrzymać i policjanci mają się rozglądać w każdą stronę?? I dopiero ruszyć dalej w pościg??? To po co w ogóle ścigać przestępców skoro od razu wiadomo że nie ma szans ich dogonić skoro przelatują przez skrzyżowania z dużą prędkością?? I nie mów mi że w Niemczech lub Austrii policja tak ściga przestępców?

Marek.Doszkalanie kierowcow
Gość
Marek.Doszkalanie kierowcow

Zero pojecia masz synku.Jak ktos stwarza zagrozenie jadac przez miasto 100kmh to w cywilizowanych krajach odstepuje sie od poscigu,poniewaz stwarza sie dodatkowe zagrozenie,ale ty masz tylko w glowie swoje klapki na oczach uszach i zielone swiatlo.

Dobry glina
Gość
Dobry glina

Marek.Doszkalanie kierowców Synku to sobie możesz powiedzieć do swoje dziecka i ile potrafisz go zrobić. W du…je byłeś i gu…no widziałeś. Czyli za granicą policja nie ściga uciekających ponad 100km/h? Czytasz co piszesz? Proponuję zmienić zioło albo lepiej dilera.

Smieciaż
Gość
Smieciaż

Do Marka ,po twoim wpisie raczej bym nie skorzystał z twoich usług szkolenia kierowców,bo mam wrażenie że masz nie aktualne badania lub lewe papiery na prowadzenie nauki jazdy i szkoleń okresowych kierowców

Łukasz
Gość
Łukasz

Nie zgadzam się z Tobą ale uważam że częściowo masz rację z tymi klapkami na oczach i zielonym. Ale ratownicy jadąc przez czerwone na skrzyżowaniu też mają określone procedury których powinni się trzymac i też nie mogą pędzić z klapkami na oczach na czerwonym.