Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Małopolska: PiS odkryło karty

Fot. Kancelaria Sejmu/Łukasz Błasikiewicz

Prawo i Sprawiedliwość odkryło dziś wyborcze karty i opublikowało pełne listy kandydatów na posłów i senatorów. W Małopolsce nie brakuje niespodzianek.

Małopolanie z naszego regionu wybierać będą posłów w okręgu 12, obejmującym powiaty  chrzanowski, myślenicki, suski, oświęcimski, wadowicki. Do obsadzenia jest osiem mandatów.

Listę PiS otwiera Rafał Bochenek, a na kolejnych miejscach znaleźli się Marek Polak, Zbigniew Biernat, Ewa Filipiak, Krzysztof Kozik, Sławomir Hajos, Władysław Kurowski, Zbigniew Starzec, Iwona Gibas, Wojciech Kasprowski, Jolanta Majka, Filip Kaczyński, Anna Świerkosz, Stanisława Kasprzycka, Grażyna Trojanowska, Roman Duda. Za dużą niespodziankę uznać należy odległe pozycje Iwony Gibas i Filipa Kaczyńskiego, którzy w niedawnych wyborach samorządowych zostali wybrani do sejmiku wojewódzkiego.

W przypadku wyborów do senatu powiaty suski, wadowicki, oświęcimski wraz z myślenickim tworzą okręg wyborczy numer 30. Z niego o reelekcję ubiegać się będzie zawojanin Andrzej Pająk.

7
Skomentuj

avatar
4 Komentarzy
3 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
7 Komentarzy
pokerHermenegildaStanisławCzytającyJan z B Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
poker
Gość
poker

Same blotki.

Stanisław
Gość
Stanisław

To i tak dobrze, że pierwsza Pani na czwartym miejscu, bo na bielskiej dopiero na piątej. Takie macie poszanowanie dla startujących Pań.

max
Gość
max

A kto do senatu z wadowic?

Czytający
Gość
Czytający

Przeczytaj uważnie to się dowiesz

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Jaki problem? Jeśli z dalszych pozycji nie przejdzie na posła kandydat, to go PiS wsadzi na radnego w Sejmiku jak podczas poprzednich wyborów. Zawsze jakieś miejsce gdzieś się zwolni.

Jan z B
Gość
Jan z B

Jest problem–może dla Ciebie zwolni się bardzo wygodne miejsce. W ukłonach

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Co ja mam wspólnego z awansami PiS?