Wydarzenia Bielsko-Biała

Mały pacjent bielskiego pediatryka zakażony. 13 osób objętych kwarantanną

Fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

W sobotę okazało się, że kilkulatek, który leczył się w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej jest zakażony koronawirusem.

Chłopiec w wieku około czterech lat z podejrzeniem zapalenia ucha leczył się na laryngologii. Nie miał żadnych objawów koronawirusa, mimo to – jak wszystkim pacjentom – pobrano od niego wymaz do badań. W sobotę pojawił się pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Obecnie chłopiec jest w domu. Uznano, że nie ma potrzeby przewożenia go do szpitala zakaźnego.

Oddział został natychmiast zdezynfekowany, zamknięty, a 13 osób, głównie jego pracowników, objęto kwarantanną. Zostaną od nich pobrane wymazy do badań na obecność koronawirusa.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
emigrant
emigrant
4 miesięcy temu

Tylko za pomocą testów da się coś zrobić w kwestii koronawirusa…. Gospodarka już leży, służba zdrowia leży a efektów nie widać. Teraz to strach iść z dzieckiem do Pediatryka a to bodajże jedna opieka nocna i świąteczna w Bielsku.

Ja
Ja
4 miesięcy temu
Reply to  emigrant

Strach to jest że musimy żyć wśród takich kretynek jak ty

A.
A.
4 miesięcy temu

Nie normalne są wasze wypowiedzi sądząc po nich widać że nie macie dzieci…. Skoro maluszek był leczony w szpitalu na zapalenie uszka to oznacza że ma bardzo troskliwych i spostrzegawczych rodziców… Skoro zauważyli problem bo nie zawsze dziecko powie co mu dolega… A rodzic pijący olał by całą sytuację i nie trafili by do szpitala… Najpierw pomyślcie a później oceniajcie bo kiedyś was też ktoś tak oceni i nie będzie wam wtedy do śmiechu.

Katarzyna
Katarzyna
4 miesięcy temu

Komentarz niezgodny z regulaminem

Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu
Reply to  Katarzyna

Nie, rodzinka uciekła od chłopca bo przecież jest zakażony. Ochrona przede wszystkim szpitala więc co mieli robić.

A..
A..
4 miesięcy temu
Reply to  Katarzyna

Znów Katarzyna, znów pretensje do całego świata i posądzanie niewinnych ludzi o pijaństwo@!!!!! Jak tak można???

P
P
4 miesięcy temu
Reply to  Katarzyna

Ty Katarzyna jakaś dziwna jesteś, nie znasz a oceniasz… Pamiętaj mówi się tak że ludzie którzy krytykują innych, obrażają to tak naprawdę robią to sobie gdyż to jest jak lustro. Gdy nie znasz a oceniasz to tak naprawdę zarzucasz innym to co ty robisz sana…