Smacznie, zdrowo i stylowo Cieszyn

Mammobus w Chybiu. Umów się i zbadaj

Fot. Poglądowe

Mieszkanki Chybia, NZOZ “Przychodnia Akademicka” w Cieszynie oraz wójt Chybia, zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne, które przeprowadzone zostaną w ramach programu profilaktyki raka piersi. Odbędą się one 5-9 października.

Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wykrycie tego nowotworu we wczesnym stadium gwarantuje niemal w 100 proc. wyleczenie choroby, dlatego warto się badać. Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego. Program bezpłatnych badań skierowany jest do kobiet w wieku od 50. do 69. roku życia, ponieważ w tej grupie wiekowej obserwowany jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi.

Badania dla mieszkanek gminy Chybie odbędą się w mammobusie, który 5 października zaparkuje przy sklepie Biedronka. Mammograf będzie czynny codziennie do 9 października od 9.00 do 14.00 (wyjątkiem jest 6 października. W ten dzień mammograf będzie czynny od 9.00 do 13.00.) Aby umówić się na bezpłatne badanie, należy dokonać telefonicznej rezerwacji pod numerem telefonu 33 851 47 07. Należy mieć ze sobą dokument ze zdjęciem. Nie jest potrzebne żadne skierowanie.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments