Wydarzenia Bielsko-Biała

Młoda para poprosiła o prezenty dla chorych dzieci zamiast kwiatów

Zdjęcia: Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

Mali pacjenci Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej otrzymali górę prezentów. To dar od Barbary i Tomasza Gondków, którzy niedawno się pobrali. I poprosili swoich weselnych gości, by – zamiast z kwiatami – przyszli z podarkami, które ucieszą dzieci.

Do szpitala trafiły więc między innymi książki, kolorowanki, kredki, puzzle i układanki. Jak informuje Donata Sawczuk, naczelna pielęgniarka Szpitala Pediatrycznego, obecnie z tych prezentów korzystają pacjenci szpitalnych oddziałów, przede wszystkim psychiatrii. Ale w przyszłości, gdy zniknie zagrożenie związane z koronawirusem, książeczki i kolorowanki od młodej pary, których jest naprawdę dużo, trafią również do poczekalni Izby Przyjęć oraz do świetlicy Oddziału Pediatrycznego. Warto dodać, że Tomasz Gondko w przeszłości pracował w bielskim pediatryku.

– W imieniu naszych pacjentów z całego serca dziękuję za ten wyjątkowy dar zarówno nowożeńcom, jak i weselnym gościom. To naprawdę wspaniałe, że młoda para w tak wyjątkowym dla niej dniu pomyślała o tym, jak umilić chorym dzieciom trudny czas pobytu w szpitalu. Wszystkiego co najlepsze na nowej drodze życia! – mówi Ewa Bachta, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marysia
Marysia
3 lat temu

Bardzo miły gest z ich strony 🙂 W sumie sama zastanawiam się czy nie oddać zabawek, planszówek itp. którymi się nie bawią moje dzieciaki. Mają kilka gier chociażby Szalone Balony czy Ucieczkę z Lochu w które ciągle grają a reszta leży w kącie nie używana. A tak ktoś będzie miał z nich pożytek 🙂