Sport Wadowice

Maratończycy z Łączan

Brązowi medaliści Mistrzostw Polski. Od lewej: Oliwia Mikołajek, Marek Miśkiewicz, Magdalena Miśkiewicz, Zuzanna Miśkiewicz. Fot. Archiwum MKK Łączany.

Wśród sportowców walczących w Poznaniu na torze Malta w Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym, nie zabrakło reprezentantów Międzyszkolnego Klubu Kajakowego z Łączan.

Zasady maratonu na wodzie wyjaśnia Marek Miśkiewicz – uczestnik MP w Poznaniu, prezes Międzyszkolnego Klubu Kajakowego w Łączanach. – Maraton kajakowy to nie tylko pływanie, ale również bieg z kajakiem – informuje prezes. – Na przykład juniorki walczące na dystansie 18,7 km, 4-kronie dopływały do brzegu, by taszcząc kajak przebiec 200 metrów, następnie wsiąść do łódki i płynąć w kierunku kolejnej przeszkody.

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas wyścigu K1 (jedynki) w kategorii dzieci, gdzie na dystansie 3.5 km, Zuzanna Miśkiewicz i Oliwia Mikołajek zajęły ex aequo trzecie miejsce. Powodem decyzji arbitrów był bałagan na trasie, utrudniający kajakarkom bezkolizyjne dotarcie do celu.

W rywalizacji juniorek, starsza siostra Zuzanny, Magdalena Miśkiewicz dystans 18,7 km pokonała z trzecim czasem. Brązowy medal zdobył również prezes Miśkiewicz, walcząc w kategorii K1 masters na dystansie 15,2 km. Junior młodszy Bartosz Ochniak odległość 18.7 km pokonał na dwunastej pozycji.