Wydarzenia Sport Cieszyn Kultura i rozrywka

Maria Juroszek – dobre serce i…najsilniejsza ręka na świecie

Marii Juroszek, pochodzącej z Cieszyna, nie trzeba nikomu przedstawiać. Los potrzebujących nie jest jej obojętny, pomaga zawsze i wszędzie, każdemu, kto tej pomocy potrzebuje. Słynie nie tylko z tego, ale również ze swoich sukcesów w armwerstlingu, czyli rywalizacji na rękę.

Zawodniczka może pochwalić się podwójnym mistrzostwem świata, które wywalczyła w ostatnim czasie. W rywalizacji na prawą rękę startowała w dwóch kategoriach, kobiety niepełnosprawne +65 kg oraz Grand – Masters kobiety +78 kg. Rywale nie mieli szans. Juroszek w obydwu kategoriach wywalczyła pierwsze miejsce, a tym samym może pochwalić się zdobyciem podwójnego mistrzostwa świata.

Maria Juroszek, burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz oraz jej zastępca, Krzysztof Kasztura, gratulują Marii Juroszek zdobycia podwójnego mistrzostwa świata w armwerstlingu / fot. Cieszyn.pl

Zawodniczka, by móc wyjechać na rzeczone zawody, otrzymała stypendium sportowe Miasta Cieszyna. Kiedy wróciła z mistrzostw, z Marią Juroszek spotkali się – burmistrz Gabriela Staszkiewicz oraz jej zastępca Krzysztof Kasztura. Gratulowano zdobycia złotych medali oraz dziękowano za wysiłek i serce włożone w przygotowania do tej rywalizacji.

My również serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Marią Juroszek, przeprowadzonego w studiu Beskidzkiej TV.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nie na rękę
nie na rękę
3 miesięcy temu

skromnie pani burmistrz i zastępca wyglądają przy mistrzyni na rękę.