Sport Oświęcim

Maskotki znowu polecą na oświęcimską taflę

Przekazanie maskotek policjantom, by ci obdarowywali nimi poszkodowane w wypadkach dzieci oraz maluchy będące ofiarami przestępstw. Fot. KPP w Oświęcimiu.

Piątek, 6 grudnia, to nie tylko święto wszystkich dzieci, czyli Mikołajki. W tym dniu już po raz V na lodowisku w Oświęcimiu organizowana jest akcja Teddy Bear Toss. Zatem miśki i inne pluszaki znów polecą na lód !

Akcja Teddy Bear Toss polega na tym, że gdy drużyna gospodarzy zdobędzie pierwszego gola, zgromadzeni na trybunach kibice fetują gola zasypując taflę przyniesionymi z domu pluszakami. Maskotki są następnie przekazywane policjantom, strażakom, czy też do domów dziecka. Akcja zawsze cieszy się dużym powodzeniem na całym świecie. Pierwsze rzucanie misiami na taflę lodowiska zanotowano w 1993 roku. Od kilku lat pluszowa zabawa obecna jest na lodowiskach w Polsce. Pierwsza edycja Teddy Bear Toss w Oświęcimiu odbyła się  5 grudnia 2014 roku podczas meczu Unii z GKS Tychy.

622. Tyle pluszaków “poleciało” na taflę podczas zeszłorocznej IV edycji Teddy Beat Toss,  Wtedy podczas meczu Unii z Cracovią 18 grudnia, co prawda to Pasy strzeliły pierwszego gola w 5 minucie i 28 sekundzie, ale odpowiedź biało-niebieskich była szybka. Niespełna trzy minuty później, za sprawą Adriana Kowalówki, na lód poleciała rekordowa ilość pluszaków. Uczniom z UKH potrzeba była aż 28 worków żeby zebrać z lodu całą “zdobycz”.- Zarząd Klubu zgodnie z sugestiami kibiców, tuż przed feriami zimowymi przekazał maskotki do wszystkich szkół i przedszkoli miejskich w Oświęcimiu, by mogły cieszyć najmłodszych oświęcimian na świetlicach – informują organizatorzy akcji.

I tym razem Zarząd postanowił zapytać kibiców gdzie przekazać pluszaki z tegorocznej akcji. Najwięcej głosów kibice oddali na Pogotowie Ratunkowe. Tuż za nim znalazła się Straż Pożarna. – Chcemy również przekazać trochę miśków dla dzieci na Ukrainie, gdzie już za niedługo ruszy konwój z paczkami z Oświęcimia organizowany przez Fundację Ludzi z Potencjałem – dodaje Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport, zapraszając na mecz z Zagłębiem Sosnowiec, dopingowanie hokeistów Unii i tym samym stworzenie okazji do sprawienia prezentu dzieciom.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o