Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Maszyny sprzątające w służbie porządku. Jak działają szorowarki?

W 2021 roku proces sprzątania dużych powierzchni handlowych czy magazynowych ma już niewiele wspólnego ze zwykłą miotłą i szufelką. Firmy porządkowe, działające głównie w oparciu o outsourcing usług, wykorzystują coraz bardziej zaawansowane maszyny sprzątające, w tym głównie szorowarki nowej generacji.

Szorowarki wyręczają ludzi coraz częściej i coraz wydajniej. Radzą sobie z nietypowymi zadaniami a często robią to już całkowicie samodzielnie, bezpiecznie poruszając się po przestrzeni automatycznie. Maszyny sprzątające nie zastąpią oczywiście ludzkiego umysłu, to wciąż człowiek projektuje dla nich zadania, lecz ich wsparcie w najtrudniejszych pracach porządkowych bywa już standardem.

Jak działają szorowarki?

Mechanizm działania maszyn sprzątających jest prosty i opiera się na trzech filarach: specjalnych szczotkach, zbiorniku na detergent i silniku. Innowacyjność najnowszych urządzeń polega na ciągłym udoskonalaniu tych elementów. Firmy dążą do tego, by szczotki były produkowane z najbardziej zaawansowanego technicznie włókna, które będzie maksymalnie odporne na ścieranie. To pozwala na dłuższe użytkowanie maszyny sprzątającej bez konieczności jej serwisowania. Zbiorniki z detergentem odpowiadają za długość czasu pracy maszyny w przerwach między uzupełnianiem płynu. Im większy pojemnik, tym wartość ta jest dłuższa. Producenci zabiegają więc o to, by zbiornik nowoczesnej szorowarki był jak najbardziej pojemny, ale nie wpływał na wielkość całej maszyny. To prowadzi do ciągłego udoskonalania trzeciego elementu, a więc silnika. Podobnie jak w przypadku elektroniki (smartfonów, laptopów i innych sprzętów), również w produkcji szorowarek dąży się do minimalizacji.

Maszyny czyszczące – Wrocław, Maszyny do sprzątania Szorowarki24.pl

Maszyny sprzątające i ich dodatkowe funkcje

Nowości w ofertach producentów szorowarek zapewniają użytkownikom dodatkowe możliwości. Nowoczesne maszyny sprzątające nie tylko czyszczą powierzchnię, ale też osuszają ją, woskują i polerują. W zależności od tego, do czego mają być wykorzystywane, wybiera się szorowarki samojezdne lub sterowane ręcznie. Urządzenia samojezdne doskonale radzą sobie na dużych przestrzeniach – wyposażone w odpowiednie czujniki, potrafią doskonale oceniać odległości i projektować ścieżkę pracy tak, by zadbać o porządek na każdym metrze kwadratowym hali czy magazynu. Szorowarki sterowane przez człowieka sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach, w których powierzchnia do mycia jest dzielona na niewielkie fragmenty – ich niewielki rozmiar i zwrotność pozwalają na dokładne wyczyszczenie każdego zakamarka.

Szorowarki – gdzie kupić najnowsze urządzenia?

Szukając nowoczesnego sprzętu dla swojego biznesu, warto zajrzeć na stronę Szorowarki24.pl. Dostępne są tam urządzenia topowych producentów i można z łatwością odnaleźć maszyny sprzątające idealne dla swojej branży.

Znajdziesz nas pod adresem: ul. Kwidzyńska 4, 51-416 Wrocław

lub na naszej stronie: Szorowarki24.pl

Źródło: Maszyny czyszczące – Wrocław, Maszyny do sprzątania Szorowarki24.pl

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments