Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Materac dla osób o wzroście powyżej 200 cm

Wartościowy sen jest bardzo ważnym elementem naszego codziennego życia. Tylko dobrze wypoczęci jesteśmy w stanie funkcjonować i regenerować się po całym dniu ciężkiej pracy lub nauki. Jeżeli dobrze dopasujemy wybrany model materaca do swoich potrzeb, możemy mieć pewność, że przez długie lata będzie zapewniał komfort i bezpieczeństwo snu. Poza wygodą, bardzo ważne jest przecież, aby kręgosłup był właściwie wspierany i znajdował się w ergonomicznej pozycji. Jakie materace są odpowiednie dla bardzo wysokich użytkowników o wzroście przekraczającym 200 cm?

Materace o różnych stopniach twardości

Kluczowym parametrem każdego materaca, od którego uzależniony jest sukces, jest oczywiście twardość. Na stronach producentów jak https://sweetsen.pl prezentowane są materace o kilku podstawowych stopniach twardości:

  • miękkie,
  • średnio twarde,
  • twarde,
  • bardzo twarde.

Ważne jest, aby twardość dostosować do wagi swojego ciała, ponieważ wtedy nie powstają żadne uciski, a ciało znajduje się w pozycji anatomicznej – najwygodniejszej i najbezpieczniejszej. Osoby bardzo wysokie zwykle ważą nieco więcej, niż te o tradycyjnym wzroście. Dla nich przeznaczone są więc materace twarde i bardzo twarde – w zależności od wagi ciała. Te pierwsze powinny odpowiadać użytkownikom ważącym około 100, a drugie – 100-120 kg.

Z jakich surowców zbudowane są twarde materace?

Poszukując odpowiedniego materaca 160×220, na przykład z oferty https://sweetsen.pl/160×220-cm-c122 warto skupić się właśnie na modelach, które cechują się właściwą twardością. Sama długość materaca nie będzie stanowiła o maksymalnym komforcie. Wśród twardszych modeli polecane są na przykład materace kokosowe, czy lateksowe. Można też liczyć na wybór materaców kieszeniowych, które oparte są na systemie nowoczesnych i bardzo funkcjonalnych sprężyn, a każda z nich znajduje się w oddzielnej kieszeni. Wszystkie te materace są bardzo trwałe i wytrzymałe, a wiec powinny służyć przez lata, jeśli użytkownik właściwie zadba o ich żywotność.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments