Sport Wadowice

Medale pod dachem pływalni

Fot. Bogdan Szpila

Blisko pół tysiąca uczniów szkół podstawowych i średnich rywalizowało o tytuły mistrzów powiatu wadowickiego w pływaniu.

Sztafety dziewcząt i chłopców rywalizowały w stylu dowolnym, w zawodach indywidualnych zawodnicy pływali stylami: motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym.

– Pływanie to sport, który można uprawiać przez całe życie – podkreśla Jan Szewczyk, koordynator ds. sportu szkolnego. – Pozwala rozwinąć harmonijnie całe ciało, zwiększa wydolność organizmu, poprawia odporność. Do zajęć na basenie od najmłodszych lat zachęcają pediatrzy. Dlatego rodzice świadomi korzyści, jakie daje pływanie, tak chętnie posyłają dzieci na basen. Dowodem na to niech będzie liczba 438 dziewcząt i chłopców biorących udział w ostatnich zawodach – dodaje J. Szewczyk.

Do finału wojewódzkiego awansowały zawodniczki i zawodnicy z trzech pierwszych miejsc w poszczególnych stylach, a drużynowo zespoły, które zajęły pierwsze miejsca.

Zawody zorganizował Powiat Wadowicki w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Puchary ufundował Zarząd Powiatu w Wadowicach.

Wyniki:
IGRZYSKA DZIECI : rocznik 2010 – 2012
Dziewczęta:
styl grzbietowy
1 m. Kurowska Martyna – Szkoła Podstawowa w Lanckoronie
2 m. Rybska Anna – Szkoła Podstawowa w Kleczy Dolnej
3 m. Frączek Magdalena – Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa na Kopcu w Kleczy Dolnej

styl klasyczny
1 m. Puchała Aurelia – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach
2 m. Piwowarczyk Zuzanna – Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Barwałdzie Dolnym
3 m. Bargieł Sandra – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach

styl dowolny
1 m. Kurowska Wiktoria – Szkoła Podstawowa w Lanckoronie
2 m. Łysoń Gabriela – Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach
3 m. Kumorek Emilia – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach

IGRZYSKA DZIECI;  rocznik 2010 – 2012
Chłopcy:
styl grzbietowy
1 m. Bajak Łukasz – Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Brzezince
2 m. Krawczyk Igor – Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa na Kopcu w Kleczy Dolnej
3 m. Cholewa Franciszek – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach

styl klasyczny
1 m. Pacułt Nikodem – Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Stanisławiu Górnym

styl dowolny
1 m. Pluta Wojciech – Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Brzezince
2 m. Zacharasiewicz Robert – Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa na Kopcu w Kleczy Dolnej
3 m. Hernas Jan – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Andrychowie

IGRZYSKA DZIECI; rocznik 2007 – 2009
Dziewczęta:
styl grzbietowy
1 m. Pyka Małgorzata – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Wadowicach
2 m. Zachariasiewicz Olga – Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa na Kopcu w Kleczy Dolnej
3 m. Dziedzic Alicja – Szkoła Podstawowa w Kleczy Dolnej

styl klasyczny
1 m. Kasperek Antonina – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Choczni
2 m. Chmiel Patrycja – Szkoła Podstawowa w Sułkowicach- Bolęcinie
3 m. Ćwiękała Otylia – Szkoła Podstawowa w Izdebniku

styl dowolny
1 m. Dyduch Natalia – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Wadowicach
2 m. Filek Magdalena – Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach
3 m. Balon Katarzyna – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Choczni

IGRZYSKA DZIECI; rocznik 2007 – 2009
Chłopcy:
styl motylkowy
1 m. Kutkiewicz Jakub – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach
2 m. Kutkiewicz Maciej – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach

styl grzbietowy
1 m. Rybski Mikołaj – Szkoła Podstawowa w Kleczy Dolnej
2 m. Pająk Robert – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach
3 m. Sitarz Maciej – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach

styl klasyczny
1 m. Polak Oskar – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 w Wieprzu
2 m. Bobik Maksymilian – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
3 m. Rosenstrauch Maciej – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach

styl dowolny
1 m. Kowalski Wojciech – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach
2 m. Brzazgacz Filip – Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach
3 m. Lupa Mikołaj – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Andrychowie

IGRZYSKA DZIECI
sztafeta 6 x 25 m stylem dowolnym dziewcząt
1 m. – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Wadowicach
2 m. – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
3 m. – Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa na Kopcu w Kleczy Dolnej

sztafeta 6 x 25 m stylem dowolnym chłopców
1 m. – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
2 m. – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ; rocznik 2005 – 2006
Dziewczęta:
styl motylkowy
1 m. Łozińska Małgorzata – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
2 m. Rokowska Olga – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach

styl grzbietowy
1 m. Gajczak Małgorzata – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Wadowicach.
2 m. Gibas Marta – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
3 m. Sarapata Karolina – Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Stanisławiu Górnym

styl klasyczny
1 m. Palarska Natalia – Szkoła Podstawowa w Izdebniku
2 m. Kubata Justyna – Szkoła Podstawowa w Kleczy Dolnej
3 m. Fiałek Zuzanna – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach

styl dowolny
1 m. Durbas Joanna – Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Stanisławiu Górnym
2 m. Talaga Weronika – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Wadowicach
3 m. Handzlik Emilia – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ; rocznik 2005 – 2006
Chłopcy:
styl motylkowy
1m. Żmij Łukasz – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach

styl grzbietowy
1 m. Matyjaszek Kamil – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach
2 m. Di Mella Rafał – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wadowicach
3 m. Puto Jan – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach

styl klasyczny
1 m. Kolber Oliwier – Zespół Szkół Samorządowych w Inwałdzie
2 m. Baran Daniel – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
3 m. Sparzyński Kamil – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach

styl dowolny
1 m. Stuglik Mateusz – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie
2 m. Michał Burzej – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie
3 m. Repich Jakub – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
sztafeta 6 x 50m stylem dowolnym chłopców
1 m. – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
2 m. – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie
3 m. – Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Barwałdzie Dolnym

sztafeta 6 x 50 m stylem dowolnym dziewcząt
1 m. – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach

LICEALIADA; rocznik 2000 i młodsi
Dziewczęta:
styl motylkowy
1 m. Iwanicka Anita – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej
2 m. Widlarz Urszula – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
3 m. Kręcioch Julia – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach

styl grzbietowy
1 m. Drzazga Emilia – I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie
2 m. Suchanek Anna – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach
3 m. Węgrzyn Alicja – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach

styl klasyczny
1 m. Kowalska Maja – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
2 m. Filek Julia – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach
2 m. Polak Oliwia – I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie

styl dowolny
1 m. Dokupil Aleksandra – Centrum Kształcenia Zawodowego I Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach
2 m. Szota Maja – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach
3 m. Skowron Aleksandra – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach

LICEALIADA; rocznik 2000 i młodsi
Chłopcy:
styl motylkowy
1 m. Majer Rafał – I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie
2 m. Najbor Nikodem – I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie
3 m. Hajduk Kacper – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach

styl grzbietowy
1 m. Gajczak Karol – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach
2 m. Szpak Marcel – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
3 m. Guzik Mateusz – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach

styl klasyczny
1 m. Sowa Karol – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
2 m. Sordyl Antoni – I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie
3 m. Polak Bartosz – I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie

styl dowolny
1 m. Jurzak Michał – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
2 m. Skowronek Jakub – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
3 m. Kamiński Filip – I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie

LICEALIADA; rocznik 2000 i młodsi
sztafeta 6 x 50 stylem dowolnym dziewcząt
1 m. – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
2 m. – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach
3 m. – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach

sztafeta 6 x 50 m stylem dowolnym chłopców
1 m. – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach.
2 m. – I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie.
3 m. – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o