Wydarzenia Żywiec

Żywiecczyzna: Ile warta ta karta?

Czy Rada Powiatu Żywieckiego przyjmie uchwałę w sprawie kontrowersyjnej i wzbudzającej coraz więcej emocji w Polsce Samorządowej Karty Praw Rodzin?

To dokument, który przygotowała organizacja Ordo Iuris będąca konserwatywno-prawicową organizacją pozarządową z Warszawy zaliczaną do grup interesu artykułujących postulaty Kościoła katolickiego. To co wzbudza sporo emocji w niektórych środowiskach, to zapis, że karta ma: „zapewnić ochronę rodzin przed wpływami ideologii podważających autonomię i tożsamość rodziny”. Przeciwnicy karty podkreślają, że uderzy ona w ofiary przemocy domowej i mniejszości seksualne. Przeciwko przyjęciu karty zaprotestowały już w Polsce organizacje wspierające LGBT i edukację seksualną, które wskazują, że zapisy zawarte w karcie to łamanie Konstytucji mówiącej o tym, że wszyscy są równi.

Co prawda na Żywiecczyźnie karta nie została przyjęta, ale wiele wskazuje na to, że szykuje się do tego Rada Powiatu, bo jej Komisja Skarg, Wniosków i Petycji skierowała wniosek do Zarządu Powiatu o przygotowanie projektu uchwały w sprawie przyjęcia Samorządowej Karty Praw Rodzin. W każdym razie powiat żywiecki znalazł się już w “Atlasie nienawiści” z adnotacją, że trwa lobbowanie za przyjęcia tej karty.

O szczegółach tej sprawy przeczytać można w najnowszym numerze “Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej”

E-wydanie tygodnika “Żywiecka Kronika Beskidzka” dostępne jest pod linkiem: https://prasabeskidzka.pl/zywiecka-kronika-beskidzka-nr-6-z-13022020-p-466.html

10
Skomentuj

avatar
7 Komentarzy
3 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
10 Komentarzy
HermenegildaGośćGośćHermenegildaGość Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gość
Gość
Gość

promowanie normalnści to nie sianie nienawiści , a POprawnie POlitycznie redaktorek niech zaniesie papiery do TVN-u tam zrobi kariere tropiąc faszystów , homofobów i postulaty kościoła katolickiego

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Proponuję aby beskidzka24 opublikowała co znaczy pojęcie “lewactwo”, “lewacki” odmieniane w komentarzach na wszelkie sposoby. Bo ani razu nie zauważyłam w artykułach użycia “lewactwo”. Dobrze byłoby aby nie było to przerywnikiem jak w mowie potocznej kiedy braknie słowa. Na wjeździe do Wadowic powieszono tabliczki WOLNE OD NIENAWIŚCI i może one coś znaczą w kontekście komentarzy w beskidzka24.

Gość
Gość
Gość

te tabliczki znaczą ,że w tym mieście panuje normalność , wszak to lewactwo nienawidzi normalnej rodziny, ludzi wierzących , polskości i patriotyzmu.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Musi w mieście być wiele lewactwa no i tych co się modlą pod figurą…

agaton
Gość
agaton

Lewacka 24 pl w akcji

Gość
Gość
Gość

jak najszybciej przyjąć kartę , Sodoma i Gomora leży bardziej na południe

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Sami samorządowcy w Żywcu karty nie wymyślili. Dlaczego Rada Miejska nie zajmuje się problemem, ważniejsza i kompetentna w tych sprawach?

spryciarze
Gość
spryciarze

Na Żywiecczyźnie są sprytni górale. Jak rządzi PO to są przeproPOwscy. Jak teraz rządzi PiS to są przeproPiSowscy. Byle być u władzy. Ci sami ludzie pchają się do koryt samorządowych od 30 lat. Nic się nie zmienia. Jak przyjdzie ktoś młodszy to z reguły z nadania partyjnego i jeszcze głupszy od starych lisów. To chyba takie ludzkie zachowania.

SramNaTo
Gość
SramNaTo

Kolejny bubel pisowsko katolicki!

Gość
Gość
Gość

bubel to ty sie POwinieneś nazywać