Sport Cieszyn

Medalowe starty goleszowskich szachistów. Udany koniec roku

Fot. z archiwum SSz Olimpia Goleszów

Sporo sukcesów podczas ostatnich startów, zapisali na swoje konto zawodnicy Stowarzyszenia Szachowego “Olimpia” Goleszów.

Podczas grudniowych Indywidualnych Mistrzostw Śląska Juniorów w Szachach Szybkich, zdobyli dwa medale złote i jeden brązowy. W grupie dziewczyn (D12 – roczniki: 2009-2008) wygrała Maja Nieckarz, natomiast złoto w kategorii chłopców (C14 – roczniki: 2007-2006) wywalczył Mateusz Myrmus. Brązowy krążek w grupie chłopców, rocznik 2011-2010, zdobył Michał Niesyt. Z Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli z medalem wrócił Mateusz Myrmus, który zajął 1. miejsce wśród ośmioklasistów. Rywalizowano zdalnie, ale emocje nie ustępowały tym z bezpośredniej rywalizacji.

Nasi zawodnicy odnieśli w 2020 roku wiele sukcesów, ale grudzień pod tym względem mamy najlepszy. Nasz trener kończy silnie obsadzony internetowy turniej w Czechach w czołówce. Mateusz Myrmus wygrywa Mistrzostwa Polski, a wspólnie z Mają Nieckarz zdobywają w przekonywujący sposób – oboje prowadząc od pierwszej do ostatniej rundy – tytuły liderów na Mistrzostwach Śląska. Michał Niesyt zakończył tę rywalizację z brązową nagrodą. Z osiągnięć innych zawodników również możemy być zadowoleni – ocenia Karol Linert, prezes Stowarzyszenia Szachowego “Olimpia” Goleszów.

Jestem dumna, że zawodnicy reprezentujący naszą gminę i wspierany przez nas klub osiągają wysokie wyniki. Szachy to bardzo wymagająca dyscyplina, kształcąca umiejętność logicznego myślenia oraz cierpliwość. Gratuluję naszym zawodnikom i terenom tak znaczących sukcesów – mówi Sylwia Cieślar, wójt gminy Goleszów.

Tymczasem w ostatnią grudnia zaplanowano w Goleszowie Turniej w Szachach Błyskawicznych Pamięci Izydora Pawłowskiego – Kania Finanse. Z uwagi na zmianę obostrzeń, z pierwotnie planowanego czterodniowego klasycznego turnieju, zdecydowano się na jednodniowe zawody. – Lista zgłoszeń zapełniła się w kilka godzin po opublikowaniu informacji. Szachowa marka Goleszowa wciąż nie traci na wartości. Podtrzymywaliśmy ją organizując kilkanaście turniejów na platformie chess.com – podkreśla prezes SSz Olimpia Goleszów.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments