Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Mezoterapia igłowa jako skuteczna metoda regeneracji skóry twarzy

W poszukiwaniu metody pozwalającej poprawić wygląd skóry warto przyjrzeć się zabiegowi, nazywanemu mezoterapią igłową. Na czym polega terapia lecznicza, wykorzystująca preparaty witaminowe i cienkie igły? Czy seria zabiegów mezoterapii jest bezpieczna i każdy może się na nią zdecydować? Jakie są wskazania do przeprowadzenia takiej kuracji? W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na wszystkie powyższe pytania. Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz na temat walki z oznakami starzenia się skóry.

Odżywczy koktajl dla skóry twarzy można wprowadzić bezpośrednio do niej

Kremy przeciwzmarszczkowe, zdrowa dieta, regularny fitness twarzy to metody, mogące poprawiać kondycję i wygląd naszej skóry. Czas jednak płynie nieubłaganie, a zmarszczki wokół ust i oczu w końcu zaczną być widoczne. Chociaż nie da się wyeliminować ich całkowicie, przy pomocy prawidłowo dobranej terapii, możliwe jest ich zmniejszenie. Mezoterapia igłowa twarzy to kosmetyczny zabieg, przynoszący spektakularne efekty. Najważniejszym z nich okazuje się poprawa wyglądu skóry: jej ogólna rewitalizacja. Mezoterapia stosowana jest m.in. u pacjentek, chcących spłycić i wygładzić zmarszczki, usunąć przebarwienia i odmłodzić skórę twarzy. Co ciekawe, wskazań do zabiegu jest więcej – tu wymienia się między innymi łysienie, zwalczanie cellulitu i rozstępów.

Sekret tak wysokiej skuteczności mezoterapii igłowej twarzy tkwi w idealnie skomponowanej mieszance witamin. Te wstrzykuje się pod skórę przy pomocy cienkiej igły (zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym). W Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik, koktajle odżywcze dobiera się indywidualnie do potrzeb pacjenta. W ofercie można znaleźć mezoterapię igłową okolic oczu, twarzy i szyi, brzucha, bioder, dłoni, głowy, a nawet kolan.

Ostrzykiwanie skóry koktajlem regenerującym sprawdza się w ramach profilaktyki

Mezoterapia igłowa może być stosowana również profilaktycznie, celem zapobiegania zmarszczkom bądź nadmiernemu przesuszaniu się skóry twarzy. Nie jest to jednak zabieg dla każdego. Przeciwwskazaniem są m.in. ciąża, cukrzyca, a także choroby nowotworowe, stany zapalne na skórze i wiek poniżej 18 lat. Kwalifikacja do zabiegu odbywa się podczas konsultacji ze specjalistą, a rodzaj preparatu podawanego pacjentowi jest dobierany adekwatnie do jego potrzeb. Koktajl zamknięty w ampułce może zawierać np. kwas hialuronowy, witaminy, kolagen i aminokwasy. Jeśli nakłucia wykonuje doświadczony lekarz medycyny estetycznej, nie ma powodów do obaw. Igła nie uszkodzi naczyń krwionośnych, a mezoterapia przyniesie widoczne i długotrwałe efekty już po kilku zabiegach.

google_news