Porady i inspiracje

Mezoterapia: sposoby odżywiania skóry

Cosmetologist hands cleanse the skin. Facial skin care. Smiling girl on the procedure. Visiting cosmetology clinic

Jak poprawić stan naszej skóry? Specjaliści w salonach kosmetycznych i gabinetach dermatologicznych od dawna mają na to odpowiedź: mezoterapia. A jej szczególnym przypadkiem jest mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia to prosty zabieg, który polega na odżywianiu naszej skóry – poprzez dostarczenie jej regeneracyjnych substancji lub też prowokowanie do samoregeneracji. Ale rodzaje mezoterapii są różne – i różne też jej efekty.

Dermapen: mezoterapia mikromigłowa

To specyficzny rodzaj mezoterapii, który polega na nakłuwaniu naszej skóry specjalnym urządzeniem o nazwie dermapen. W Warszawie ceny tego zabiegu oscylują w granicach od 300 do nawet 600 zł, ale są też miejsca w Polsce, gdzie można go wykonać taniej.

Dermapen powoduje, że nasza skóra zostaje w kontrolowany sposób „uszkodzona”. Naruszamy naskórek, a tym samym dajemy skórze znać, że musi się zregenerować. W ten sposób organizm wytwarza nowe komórki macierzysty i fibroblasty, a także znajdujący się w naszym ciele kolagen. Dodatkowo podczas zabiegu dermapenem wprowadzane są do skóry substancje odżywcze, które wnikają głęboko właśnie dzięki naruszeniu naskórka.

Działanie dermapena

Dermapen daje znakomite efekty w krótszym i dłuższym okresie. Już po kilku dniach widać charakterystyczne łuszczenie, skóra staje się bardziej promienna, gładsza i zdrowsza. Ale na tym nie koniec – procesy uruchamiania naturalnych procesów trwają kilka miesięcy, dlatego długofalowe efekty pojawiają się po serii zabiegów dermapenem nawet w ciągu pół roku.

Długofalowe, a więc i trwalsze: jak dowodzą badania naukowe, regularnie (np. raz w roku) powtarzana seria zabiegów mezoterapii mikroigłowej jest w stanie nie tylko poprawić kondycję naszej skóry, ale też usunąć drobne zmarszczki, zwiększyć grubość naskórka i znacząco wzmocnić napięcie.

Dla kobiet i mężczyzn

Chociaż dermapen jest najpopularniejszy wśród kobiet, coraz częściej sięgają po ten zabieg również mężczyźni. Ich skóra świetnie reaguje na mezoterapię mikroigłową, ponieważ z natury zdolności regeneracyjne męskiej skóry są nawet większe niż kobiecej.

Zarówno panie, jak i panowie wykonują zabieg dermapenem na twarz, ale też na inne części ciała – takie jak pośladki, ramiona, ale też skóra głowy. Dermapen przynosi bowiem znakomite rezultaty u osób, które obserwują u siebie przerzedzone lub częściej niż dotąd wypadające włosy.

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments