Na sygnale Oświęcim

Miał 3,7 promila alkoholu w organizmie. W każdej chwili mógł wpaść do jeziora

Fot. KPP w Oświęcimiu

Wczoraj przed południem mieszkanka Oświęcimia zareagowała na widok nietrzeźwego mężczyzny leżącego na ławeczce znajdującej się tuż przy zbiorniku wodnym Kruki. Niewykluczone, że w ten sposób uratowała mu życie.

Około 11.40  mieszkanka Oświęcimia spacerowała w rejonie zbiornika Kruki. Na jednej z ławeczek dostrzegła śpiącego mężczyznę. Kobieta natychmiast sprawdziła jego funkcje życiowe. Okazało się, że mężczyzna reagował na jej głos, lecz był pod tak mocnym wpływem alkoholu, że nie był w stanie samodzielnie się poruszać. Oświęcimianka, widząc, że mężczyzna może się stoczyć wprost do wody lub wychłodzić, natychmiast powiadomiła policję.

Jeden z patroli szybko zlokalizował wskazane przez zgłaszającą miejsce, a następnie dziękując jej za prawidłową reakcję przejął nietrzeźwego, którym okazał się 37 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3,70 promila alkoholu. Mężczyzna został oddany pod opiekę pracowników izby wytrzeźwień.

– Apelujemy o rozsądek i nielekceważenie własnego zdrowia i życia. Imprezy zakończone upojeniem alkoholowym mogą zakończyć się tragicznie.  Z kolei rodzinom borykającym się z osobą uzależnioną od alkoholu przypominamy,  że przy każdym urzędzie  miasta czy gminy, działa Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, do której zadań należy podejmowanie działań, w celu zobowiązania osób uzależnionych do podjęcia leczenia odwykowego. Ponadto z prośbą o pomoc w rozwiązaniu tego trudnego problemu,  można również zwrócić się do dzielnicowego lub pracownika socjalnego w ośrodku pomocy, którzy wskażą odpowiedni sposób postępowania oraz placówki wspomagające osoby współuzależnione – przypomina rzeczniczka oświęcimskiej policji Małgorzata Jurecka.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o