Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Przygarnij mnie Oświęcim

Szybko nadrabia zaległości

Fot. Z archiwum Fundacji “Lepszy Świat”

Emik jest szorstkowłosym, średniej wielkości psem – ma w kłębie około 50 cm, urodził się w 2016 roku. Do cieszyńskiego schroniska trafił pod koniec 2018, a od niedawna jest wyprowadzany na spacery przez wolontariuszy Fundacji dla Zwierząt i Środowiska „Lepszy Świat”.

W pierwszych chwilach po przekroczeniu bramy azylu jest wulkanem energii, bo bardzo ekscytuje się faktem, że wychodzi się przejść i czasami staje się nieco natarczywy dla innych psów. Potrzebuje trochę czasu, żeby się uspokoić – wtedy okazuje się, że jest wdzięcznym spacerowym kompanem. Generalnie całkiem dobrze sobie radzi z chodzeniem na smyczy, jak na psa, który miał nie najlepszy start – został odebrany poprzednim właścicielom. Dopiero teraz uczy się nowych rzeczy, ale szybo nadrabia zaległości. Jest pozytywnie nastawiony do ludzi. Na inne psy reaguje różnie, ale nie jest agresywny – po prostu nie czuje się pewnie w nowych sytuacjach.

Emik potrzebuje kogoś, kto da mu oparcie, by nabrał większej pewności siebie i poświęcił trochę czasu, a zyska bardzo oddanego, wesołego przyjaciela. Numer ewidencyjny: 514/2018. Informacje w sprawie adopcji oraz jak zostać domem tymczasowym lub wolontariuszem Fundacji „Lepszy Świat”: 793 555 194 (Iwona), 782 717 771 (Kasia).

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bonifacy
Bonifacy
3 lat temu

Co to za zwierz?