Na sygnale Oświęcim

Miał ponad kilogram marihuany i amfetaminy

Fot. KPP Oświęcim

W Brzeszczach policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który miał ponad kilogram narkotyków, w tym marihuanę i amfetaminę.

Jak informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, policjanci prowadząc czynności ustalili, że 35-letni mieszkaniec Brzeszcz może posiadać narkotyki. Podczas przeszukania w jego piwnicy znaleziono 14 woreczków foliowych ze szczelnie zapakowanym suszem roślinnym, woreczek z białą substancją, wagę elektroniczną i kilka tysięcy złotych, które mogą pochodzić z nielegalnego procederu. Mężczyzna został zatrzymany.

– Przy użyciu testerów narkotykowych policjanci przeprowadzili wstępne badania zabezpieczonych środków odurzających wykazując, że biała substancja to amfetamina, a susz roślinny to marihuana. Środki te mogły posłużyć do sporządzenia ponad 1500 porcji narkotyków. Zatrzymanemu przedstawiono zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Oświęcimiu zadecydował o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym dla 35-latka. Aktualnie policjanci ustalają czy zatrzymany trudnił się także rozprowadzaniem środków odurzających. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności – zaznacza Małgorzata Jurecka.

google_news