Cieszyn Na sygnale

W czeskim Gródku strażacy uwolnili trzy zakleszczone osoby z rozbitych pojazdów | ZDJĘCIA

Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje

Jak informuje Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, we wtorek, po godz. 15:00, strażacy musieli wydobywać trzech zakleszczonych mężczyzn przy użyciu ratowniczych narzędzi hydraulicznych po wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych i ciężarówki. Na miejscu pojawił się także helikopter. Przetransportował rannego do szpitala.

Strażacy otrzymali informację o wypadku drogowym, który miał miejsce na drodze nr 11 na terenie katastru wsi Hrádek we Frýdecku-Místku siedem minut po trzeciej po południu. Na miejsce strażacy z trzynieckiej remizy. Na miejsce wypadku dotarła również jednostka OSP z Jabłonkowa.

Strażacy natychmiast po przybyciu na miejsce wypadku musieli wyciągać na zewnątrz trzech mężczyzn. Korzystając z narzędzi ratowniczych, uwolnili pierwszych dwóch mężczyzn w ciągu dziesięciu minut, a drugiego w ciągu następnych siedmiu minut. Na miejscu ataku wylądował także helikopter ratunkowy, który przetransportował jedną osobę ranną do szpitala, dwie pozostałe zabrały karetki pogotowia.

Po zakończeniu akcji ratowniczej strażacy w porozumieniu z policją udrożnili jezdnię do jednego pasa ruchu, gdyż na czas akcji przez dwie godziny droga była zamknięta. Po uprzątnięciu gruzu przekazali miejsce wypadku policji i wrócili do swoich baz.

fot. Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje

google_news