Na sygnale Sucha Beskidzka

Miał sporo „lewego” tytoniu, papierosów i spirytusu

Fot. KPP Sucha Beskidzka

W powiecie suskim policjanci ujawnili u jednego z mieszkańców schowane 16,5 kg tytoniu, 363 paczki papierosów oraz 25 litrów spirytusu bez obowiązkowych znaków akcyzy.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej we wtorek (11 października) policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją mieli informację, że jeden z mieszkańców powiatu suskiego ma w swoim domu tytoń bez obowiązkowych znaków akcyzy.

– Pojechali pod ustalony adres i zastali 63-letniego mężczyznę, w obecności którego dokładnie sprawdzili pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze. W pewnym momencie znaleźli worki foliowe z zawartością rozdrobionego, wysuszonego tytoniu o wadze ponad 16 kilogramów i 363 paczki papierosów. W trakcie przeszukania ujawniono również 25 plastikowych butelek o pojemności 1 litra, w których znajdował się spirytus. Wszystkie znalezione przedmioty nie posiadały znaków akcyzowych. Wstępnie ustalono, że straty Skarbu Państwa z tytułu wprowadzenia do obrotu takiej ilości tytoniu bez opłaconego podatku akcyzowego, mogły wynieść ponad 21 000 złotych. Mężczyzna musi się liczyć z odpowiedzialnością karną za naruszenie przepisów karano skarbowych, za co grozić może mu wysoka kara grzywny, a także kara pozbawienia wolności – podkreślają suscy policjanci.

 

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments