Wydarzenia Bielsko-Biała

W czechowickiej szkole powstanie strzelnica!

Prawie 200 tys. zł pozyskał Powiat Bielski w konkursie „Strzelnica w powiecie 2022” Ministerstwa Obrony Narodowej. Wirtualna strzelnica ma powstać do końca roku w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach.

– Warto zaznaczyć, że mówimy o strzelnicy laserowej. To w praktyce symulator strzelania, a więc bez użycia naboi. Nie ma możliwości, żeby ktoś zrobił krzywdę sobie czy innej osobie – mówi Dorota Nikiel z zarządu powiatu, odpowiedzialna za oświatę.

Strzelnica ma powstać w pomieszczeniach przyziemia czechowickiej „resortówki”. – Zaraz obok miejsca, w którym kilkanaście lat temu istniała strzelnica tradycyjna. W nowym obiekcie będą 4 stanowiska do strzelania – mówi Dorota Nikiel.

Mają z niej korzystać uczniowie tej placówki oraz innych szkół, prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej.

Bielskie starostwo pozyskało ok. 80 procent kosztów całego przedsięwzięcia. Reszta będzie pochodziła z budżetu powiatu.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
1 rok temu

Ja byłem kilka lat temu na zawodach strzeleckich w Szkole podstawowej w Mazańcowicach były zawody z wiatrówki i kbks super strzelnica działa prawdopodobnie do dziś nazywa się chyba Wiarus.

th4
th4
1 rok temu

Laserowa heheh
Gwiezdne powiatowe wojny!