Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale

Mieszkaniec Cieszyna spowodował tragiczny wypadek? Zginęło 9 osób (aktualizacja)

W Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach przesłuchany został dzisiaj mężczyzna zatrzymany w związku z tragicznym wypadkiem na DK-88 w Gliwicach. W zderzeniu autobusu i busa, w sobotę wieczorem, zginęło 9 osób.

Zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy drogowej usłyszał 67-letni mieszkaniec Cieszyna. – Mężczyzna nie potrafił odnieść się do przedstawionego mu zarzutu. Stwierdził, że nie widział jadącego z naprzeciwka pojazdu. Nie pamięta samego przebiegu zdarzenia. Usłyszał tylko huk i nie wie, jak do tego zdarzenia doszło – mówi Karina Spruś z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Wypadek pochłonął nie tylko 9 ofiar – pasażerów i kierowcę busa, ale też skutkował odniesieniem obrażeń przez osoby podróżujące autobusem. Najciężej ranny jest jego kierowca.  Śmierć ponieśli mieszkańcy Podkarpacia, którzy jechali do pracy zarobkowej w Holandii i kierowca ze Słowenii pracujący w Polsce.

Do wypadku doszło w pobliżu węzła Kleszczów na Śląsku, gdzie renault trafic, jadący od Gliwic w stronę Wrocławia, przewróciło się na jezdnię. Przed samym zderzeniem autobus miał zostać wyprzedzony przez volkswagena, którym kierował  zatrzymany mieszkaniec Cieszyna. Kierowca busa chciał uniknąć czołowego zderzenia z tym autem i prawdopodobnie gwałtownie zaczął hamować.  Kiedy bus sunął bokiem po śliskiej drodze znalazł się na przeciwległym pasie ruchu i wtedy w dach pojazdu uderzył autokar. Bus został całkowicie zmiażdżony.

Prokuratora zapowiedziała skierowanie sądu wniosku o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. Mężczyźnie grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Aktualizacja

Sąd wieczorem odrzucił wniosek prokuratury o tymczasowy areszt dla 67-letniego kierowcy, zatrzymanego po sobotnim wypadku na drodze krajowej nr 88 w Gliwicach.

google_news
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
?
?
3 lat temu

podobno słabi ludzie noszący w sobie jakieś poczucie winy pierwsi wręcz palą się do osądzania innych bez dochodzenia szczegòłòw i do szybkiego wymierzania dotkliwych kar

Paweł
Paweł
3 lat temu

Skoro nie widział jadącego z naprzeciwka pojazdu to poza kara pozbawienia wolności powinien mieć zakaz poruszania się pojazdami.

- obserwatorek _
- obserwatorek _
3 lat temu

tak : jak ktos już pisał – czy byłeś i czy widziałeś ??. Jestem i jezdzę trochę po tym kraju jako kierowca, nie nam jest osądzać ludzi , ale trzeba brać kilka wariantów tego bardzo nieszczęśliwego wypadku, gdzie zgineło dziewięć osób .

jan
jan
3 lat temu

powinien być sądzony za morderstwo drogowe

Kasik
Kasik
3 lat temu
Reply to  jan

Na jakiej podstawie?

krystyna
krystyna
3 lat temu

ukarac kierowce samochodu osobowego , Najlepiej powiedziec nie wiem nie widzialem nie slyszalem to nie jest wytlumaczenie zgineli ludzie ktorym juz nikt zycia nie zwroci,

Nieobecny
Nieobecny
3 lat temu
Reply to  krystyna

Byłaś tam ? Widziałaś to ? Najlepiej wydawać wyrok na forum nie wiedząc nic o sprawie.

Jurek
Jurek
3 lat temu

Moim zdaniem ten czlowiek moze przyczynil sie jakims procentem do tego ale czy bus jechal z dozwolona szybkoscia tego nikt niewie!!!!!!!!!! Wspólczuc rodzinom i Kierowcy autokaru ktory chyba ucierpi najbardziej i do konca zycia nie wsiadzie za kierownice !!!!

Zbyszek
Zbyszek
3 lat temu

W każdym samochodzie powinna być kamera jako dowód w sprawie. Teraz prawie każdy ma, ale jako dowód nie posłuży. Może być tylko pomocna.

YOU
YOU
3 lat temu
Reply to  Zbyszek

Prawie każdy ma? Raczej jakiś mały procent posiada kamerkę.