Sport Oświęcim

Miłe złego początki

Od mocnego uderzenia rozpoczęli sezon oświęcimscy hokeiści, którzy potrzebowali niespełna minuty aby posłać krążek do siatki JKH GKS Jastrzębie. Wrócili jednak do domu na tarczy.

Jak już wspominaliśmy Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport, która prowadzi Unię nie ukrywał, że obawia się starcia z jastrzębianami. Patrząc na wyniki osiągane przez biało-niebeskich w meczach sparingowych można było jego słowa uznawać za kurtuazję. Ci wygrali 11 z 12 rozegranych spotkań, ulegając jedynie mistrzowi Słowacji HC ´05 Bańska Bystrzyca.

Już w 55 sekundzie Andrej Themár dobił gumę po strzale Gregora Koblara i Unici wyszli na prowadzenie. Tyle tylko, że cztery kolejne gole zdobyli gospodarze i bramka autorstwa Klemena Pretnara na niewiele ponad siedem minut przed końcową syreną niewiele mogła już zmienić.

Polska Hokej Liga, 1. kolejka: JKH GKS Jastrzębie – Unia Oświęcim 4:2 (0:1, 2:0, 2:1). Bramki dla Unii: Andrej Themár, Klemen Pretnar.