Wydarzenia Sucha Beskidzka

Miliony na kształcenie młodzieży

W Krakowie, podczas Targów Edukacyjnych – Festiwalu Zawodów w Małopolsce odbyła się inauguracja Centrów Kompetencji Zawodowych (CKZ) w Małopolsce. W trakcie uroczystości marszałek Małopolski Jacek Krupa przekazał na ręce starosty suskiego Józefa Bałosa i wicestarosty suskiego Zbigniewa Hutniczaka symboliczne promesy na realizację projektów, w ramach których w powiecie zostaną uruchomione Centra.

Łącznie powiat suski otrzymał na ten cel dofinansowanie w wysokości 5,7 mln zł, co stanowi 90% wartości projektów. Z tych środków 3,1 mln zł przeznaczone zostanie na uruchomienie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży turystyczno gastronomicznej na bazie Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej. Z kolei 2,6 mln zł będzie wydanie na  stworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży elektryczno–elektronicznej w Zespole Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej.

W projekcie wezmą udział uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych kształcących zawodowo w powiecie. W ramach CKZ przewidziano organizację dodatkowych kursów zawodowych, organizację praktyk i staży we współpracy z pracodawcami, organizację i prowadzenie doradztwa edukacyjno-zawodowego oraz orientacji zawodowej, organizację zajęć związanych z podnoszeniem kompetencji nauczycieli oraz wyposażenie placówek w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments