Wydarzenia Cieszyn

Miliony w podziemne rurociągi

Fot. mat. prasowe Spółki SKO-EKO

W Ochabach powstają właśnie prawie trzy kilometry nowej kanalizacji sanitarnej. Dzięki temu już wkrótce możliwość podłączenia do sieci zyska około 36 budynków. To jednak nie jedyna tego typu inwestycja w gminie pod Kaplicówką.

W zeszłym roku Skoczowowi udało się uzyskać 1 mln 470 tys. zł dofinansowania z rządowego Funduszu Polski Ład na rozbudowę systemu kanalizacji w Ochabach. Cała prawie 2-milionowa inwestycja zakłada budowę ok. 2,7 km sanitarnej kanalizacji grawitacyjno-ciśnieniowej (z jedną przepompownią ). Umowę na realizację tego zadania podpisano w marcu 2023 r. i prace mają trwać 15 miesięcy.

Jednocześnie Miejska Spółka SKO-EKO poinformowała, że pierwsi odbiorcy już korzystają z nowej kanalizacji sanitarnej w Wiślicy. Docelowo ma tam zacząć działać 101 nowych przyłączy kanalizacyjnych. Inwestycja, w ramach której wybudowano 8,7 km sieci rurociągów wraz z dwoma przepompowniami ścieków, kosztowała prawie 6,3 mln zł. Dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniosło zaś trochę ponad 3 mln zł.

Teraz zaś Spółka SKO-EKO rozpoczęła przygotowania do budowy kanalizacji sanitarnej w Pogórzu, w rejonie ulic: Dworcowa, Stary Młyn, Dębina, Dymna. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w trzecim kwartale 2024 r., natomiast zakończenie budowy przewidziano na trzeci kwartał 2025 r.

google_news