Wydarzenia Żywiec

Milówka: Prace nad nowym komisariatem idą pełną parą

Fot. KPP Żywiec

W Milówce przy ul. Dworcowej powstaje nowy posterunek policji. Nowoczesny obiekt, mający służyć policji, mieszkańcom gminy Milówka, jak również licznie odwiedzającym tę miejscowość turystom, budowany jest na gruncie przekazanym przez Polskie Koleje Państwowe. Inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Prace idą pełną parą i już niebawem stróże prawa będą w nim mogli przyjąć pierwszych interesantów.

Umowę na budowę posterunku podpisano w lipcu 2018 roku. Po kilku dniach ruszyły prace budowlane. Obiekt budowany jest od podstaw zgodnie z nowymi standardami. Budynek umiejscowiony jest w rejonie głównego ciągu komunikacyjnego, dlatego każdy mieszkaniec gminy, jak również licznie odwiedzający miejscowość turyści, będą mieli łatwy i szybki kontakt ze stróżami prawa.

Fot. KPP Żywiec

W październiku ubiegłego roku nastąpiło uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę posterunku. Prace budowlane trwają cały czas. Wykonano już całość budynku. Aktualnie trwają prace wykończeniowe pomieszczeń oraz montaż instalacji.

navigate_before
navigate_next

google_news