Wydarzenia Cieszyn

Lało, lało i (na chwilę) przestało. Stany ostrzegawcze na Olzie, Wiśle i Koszarawie (Aktualizacja)

Fot. Krzysztof Marciniuk

Ulewne deszcze wystąpiły tej nocy na naszym terenie. Podniósł się poziom wody w Brennicy, Bobrówce, Olzie, Wiśle i Koszarawie. Nigdzie jednak nie pojawiło się zagrożenie powodziowe… choć na niektórych wodomierzach przekroczony został stan ostrzegawczy.

Od rana na brak zajęcia nie narzekają strażacy. Jak dowiadujemy się od Michała Pokrzywy, rzecznika prasowego cieszyńskiej komendy PSP, zastępy interweniowały dotąd w Bażanowicach, Cieszynie, Dębowcu, Dzięgielowie, Goleszowie i Zamarskach. Zgłoszono zalanie piwnic i budynku gospodarczego. Była też potrzeba oczyszczenia zatkanego przepustu pod drogą.

Grafika: monitor.pogodynka.pl

Synoptycy zapowiadają kolejną porcję opadów w regionie cieszyńskim. Strażacy cały czas są w pogotowiu.

Aktualizacja

Z uwagi na otrzymane ostrzeżenie meteorologiczne z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, dotyczące intensywnych opadów deszczów z burzami, w południe zebrał się Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Cieszynie.

Komendant PSP, bryg. Damian Legierski poinformował o 7 podtopieniach budynków oraz 13 podtopieniach dróg. W Koniakowie Ochodzitej nastąpiło osunięcie ziemi. Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych na bieżąco monitoruje stan dróg w powiecie cieszyńskim. Zostały przekroczone ostrzegawcze stany wód Wisły w Wiśle oraz Olzy w Istebnej.

Po południu wojewoda śląski wprowadził stan pogotowia przeciwpowodziowego dla powiatów bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego i dla Bielska-Białej.

navigate_before
navigate_next

 

google_news