Na sygnale Żywiec

Niebezpieczny niewybuch w Łodygowicach

Fot. KPP Cieszyn

Wczoraj w Łodygowicach podczas prowadzenia pac budowlanych znaleziono pocisk moździerzowy, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej. Policjanci z Łodygowic zabezpieczyli miejsce niebezpiecznego znaleziska. Niewybuch zabiorą dzisiaj wojskowi saperzy. Stróże prawa ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić!

Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. Przypominają również o niezwłocznym zgłaszaniu takich znalezisk.

Pocisk ujawnili wczoraj pracownicy prowadzący prace budowlane na jednej z działek w Łodygowicach. Po otrzymaniu informacji, policjanci zajmujący się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym natychmiast pojechali na miejsce i potwierdzili zgłoszenie.

Niewypał zidentyfikowali jako pocisk moździerzowy. O niebezpiecznym znalezisku powiadomili wojskowych saperów. Aby nikomu nic się nie stało do przyjazdu saperów terenu pilnowali policjanci z Łodygowic.

google_news