Sport Czechowice-Dziedzice

UMKS “Trójka” Czechowice-Dziedzice ze wsparciem

Zdjęcia: UM Czechowice-Dziedzice

Nowy ośrodek dla młodych sportowców z klubu UMKS „Trójka” w Czechowicach-Dziedzicach powstał w ramach programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM.

Umowę podpisali: Tomasz Bocheński – prezes zarządu Akademii Piłkarskiej LG, Jarosław Wittstock – wiceprezes zarządu grupy LOTOS ds. korporacyjnych oraz Tomasz Dyrda – prezes UMKS „Trójka” Czechowice-Dziedzice. W wydarzeniu wzięli udział także udział burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut ze swoim zastępcą Pawłem Mrowcem oraz przewodniczącym Rady Miejskiej Damianem Żelaznym.

W UMKS „Trójka” trenuje obecnie 240 młodych piłkarzy, podzielonych na 11 grup wiekowych. Z młodzieżą pracuje 13 trenerów. Objęcie klubu programem Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM oznacza finansowe wsparcie paliwowego koncernu dla utalentowanych czechowickich piłkarzy, a utworzony w Czechowicach-Dziedzicach ośrodek jest już 16. w kraju.

Fot. UM Czechowice-Dziedzice

– Cieszę się, że nasi utalentowani, młodzi piłkarze oraz poświęcający im wiele pracy trenerzy „Trójki”, stają się częścią projektu upowszechniającego aktywność sportową wśród najmłodszych, a działającego pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PZPN. W ich imieniu dziękuję grupie LOTOS, która nie po raz pierwszy i jestem przekonany nie po raz ostatni, wspiera naszą, czechowicką młodzież. Jednym z celów finansowanego przez LOTOS projektu jest odkrywanie i pielęgnowanie młodych talentów. Jestem pewny, że w Czechowicach-Dziedzicach nie będzie z tym najmniejszego problemu – powiedział podczas podpisywania umowy burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

navigate_before
navigate_next

google_news