Na sygnale Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Minęło 1,5 roku i dalej nie wiadomo kogo wyłowiono z Wisły. Rekonstrukcja twarzy pomoże?

Fot. KPP w Oświęcimiu

Funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej Komendy Powiatowej Policji od półtora roku prowadzą czynności mające na celu ustalenie personaliów mężczyzny, którego zwłoki wyłowiono z Wisły w rejonie Dworów.

Na ciało denata natrafiono 29 czerwca 2018 roku. Zwłoki znajdowały się w znacznym stadium rozkładu, co oznacza, że mężczyzna zmarł dużo wcześniej.

O przeprowadzenie specjalistycznych badań oraz określenia wieku i wyglądu mężczyzny policjanci zwrócili do Instytutu  Ekspertyz Sądowych w Krakowie. Z przeprowadzonych badań przez specjalistów wynika, że denat miał około 47 lat, ale tolerancja w tym przypadku wynosi 10 lat, więc mógł mieć zarówno około 37 lat, jak i już 57 lat. Prawdopodobnie był wysokim mężczyzną, mającym około 185 cm wzrostu, ale i w tym przypadku należy przyjąć margines 7 cm.  Denat miał wysokie czoło, oczy wpadnięte, duże, krzaczaste, szerokie i łukowate brwi, duży, ale wąski nos oraz wąskie wargi.

Na podstawie czaszki denata specjaliści dokonali również rekonstrukcji przybliżonego wyglądu jego twarzy.  Osoby, które rozpoznają mężczyznę lub mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości proszone są o kontakt z KPP w Oświęcimiu (tel.  33 847-52-42, 847-52-80) lub najbliższą jednostką policji (tel. 997).

KBszpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz.
Łukasz.
1 rok temu

Fantomas