Wydarzenia Bielsko-Biała

Mistrzostwa Europy w Bielsku-Białej? Poczyniono pierwsze kroki!

Fot. PhotoArt – Artur Grabski

Bielsko-Biała było już gospodarzem meczów grupowych oraz 1/8 i 1/4 finału Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019.

Podczas wszystkich meczów piłkarzy wspierała rzesza kibiców, a stolica Podbeskidzia uplasowała się na drugim miejscu pod względem frekwencji. To dowodzi, że mieszkańcy regionu są spragnieni sportowych emocji.

– Co powiecie na Mistrzostwa Europy kobiet w piłce nożnej w 2025 roku na naszym stadionie? Dziś uczyniliśmy pierwszy krok w tym kierunku! – mówi Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej.

Polska stara się o organizację mistrzostw Europy w 2025 roku. Decyzja, o tym, kto będzie gospodarzem, zapadnie 7 grudnia 2022. Do wniosku dopisywane są potencjalne miasta-gospodarze.

– W imieniu Władz Miasta Bielska-Białej (potencjalnego Miasta Gospodarza/Stadionu), w pełni i bez jakichkolwiek ograniczeń deklaruję wolę ubiegania się o prawo organizacji Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Kobiet w 2025 roku, tj. meczów piłki nożnej oraz wszelkich imprez towarzyszących i wydarzeń związanych z ich przygotowaniem i organizacją – czytamy w liście do PZPN-u, podpisanym przez Jarosława Klimaszewskiego.

– Tym samym, z pełną odpowiedzialnością klasyfikuję przedmiotowy projekt jako kwestię szczególnego zainteresowania i dużej wagi dla Miasta Bielska-Białej zarówno w wymiarze lokalnym jak i regionalnym – dodaje.

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments