Wydarzenia Cieszyn

Wisła: Drogi leśne po remoncie

Nadleśnictwo Wisła remontuje drogi w Wiśle. Przynosi to korzyść nie tylko do prowadzenia odpowiedniej gospodarki leśnej, ale także dla mieszkańców oraz turystów.

W ostatnim czasie Nadleśnictwo Wisła zakończyło przebudowę drogi leśnej Biała Wisełka. Koszt prac wyniósł ponad 358 tys. zł. Jednocześnie Nadleśnictwo realizuje przebudowę nawierzchni drogi leśnej w leśnictwie Łabajów. Przebudowa drogi na Stożek, po wielu latach regulacji stanu prawnego, jest już na ukończeniu, a koszt tej inwestycji to ponad 1 mln 213 tys. złotych.

Za dotychczasową współpracę, uznanie wyraża burmistrz Wisły, Tomasz Bujok. – W tym miejscu chciałbym podziękować Nadleśnictwu Wisła i Nadleśniczemu Andrzejowi Kudełce za dobrą współpracę i dbanie nie tylko o lasy, których jak wiemy jest w Wiśle około 80 procent, ale też o drogi w ich obszarach! Drogi oczywiście służą z jednej strony Nadleśnictwu w celu prowadzenia odpowiedniej gospodarki leśnej, ale z drugiej strony mogą korzystać z nich także mieszkańcy i turyści. Z dwóch wyremontowanych, a właściwie zupełnie przebudowanych dróg można już korzystać, mam nadzieję, że przyszły rok przyniesie kolejne inwestycje – zauważa włodarz Wisły.

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments