Bielsko-Biała Sport Cieszyn

Mistrzostwa Polski w enduro. Tomiczek testował maszynę

Adam Tomiczek na trasie * Fot. Z serwisu Motorsport Addicts

W pierwszy weekend września w Zajączkowie koło Kielc, rywalizowali uczestnicy III i IV rundy Mistrzostw Polski w motocyklowych rajdach enduro. Doszło do powtórki sprzed miesiąca, kiedy to zawody zdominował Dominik Olszowy.

Zawodnik CKM Cieszyn wygrał zdecydowanie sobotnie i niedzielne wyścigi w klasie open. Nieźle poradził sobie Adam Tomiczek (UKS Wiraż Cieszyn), zajmując czwarte i trzecie miejsce. W klasie E1 czwarty i trzeci był Kamil Narowski (CKM Cieszyn).

W generalce Mistrzostw Polski, po czterech rundach w klasie open oraz w klasie E2/E3, lideruje oczywiście Dominik Olszowy, mając w dorobku komplet po 80 pkt. Adam Tomiczek zajmuje czwartą lokatę w klasie open i trzecią w klasie E2/23 – po 45 pkt. Kamil Narowski jest trzeci w E1 – 56 pkt.

Pierwszego dnia było sucho, drugiego padało. Cieszynianin lepiej radził sobie w trudniejszych warunkach. – Pierwszego dnia nie mogłem od razu złapać rytmu. W drugim natomiast, gdy warunki pogodowe zmieniły się całkowicie i pojawiło się błoto oraz głębokie koleiny, czułem się dużo lepiej – dzieli się wrażeniami Adam Tomiczek. – Popełniłem kilka błędów, jednakże był to świetny weekend na przetestowanie nowych ustawień motocykla. W sumie z mojego startu jestem zadowolony – dodaje.

Kolejna runda Mistrzostw Polski Enduro odbędzie się w Chełmnie, w drugiej połowie października. Jeśli tylko pozwoli na to harmonogram zawodów zagranicznych, to Adam Tomiczek ponownie wystartuje. W tym tygodniu cieszynianin pojechał do Portugalii na Rajd Baja, czyli zawody rangi Pucharu Świata.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments