Na sygnale Żywiec

Żywiecczyzna: Nie miały zamiaru spłacać wyłudzonych pożyczek

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. KMP w Bielsku-Białej

Mieszkanki Żywiecczyzny wprowadziły w błąd pracowników banków i uzyskały pożyczki na prawie 30 tysięcy złotych, których nie spłacały. W ich sprawie do sądu trafił już akt oskarżenia.

Policjanci z Rajczy otrzymali informację, że dwie mieszkanki powiatu żywieckiego najprawdopodobniej celowo wprowadziły w błąd pracowników banków i zaciągnęły pożyczki, których później nie spłacały. Śledczy rozpoczęli w tej sprawie postępowanie i gromadzili materiał dowodowy.

– Jak wynika z akt sprawy, 39-latka i jej 67-letnia koleżanka w dwóch bankach zaciągnęły pożyczki, zatajając przed pracownikami fakt, że jedna z nich nie miała zdolności pożyczkowej. Podczas rozmowy telefonicznej z pracownikiem banku, 39-latka podawała się za straszą koleżankę i gwarantowała możliwość i zamiar spłaty pożyczki. Kobiety uzyskały w ten sposób blisko 30 tys. zł. Jednak z zaciągniętego zobowiązania nie wywiązały się i nie spłacały pożyczki. Obie usłyszały zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mi kara nawet 8 lat więzienia – informuje Mirosława Piątek, rzecznik żywieckiej komendy.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments