Sport Cieszyn

Młodzi laskarze z Cieszyna na medal – medal mistrzostw Polski

Fot. KS Cieszyn Laskarze

W sobotę 23 marca w Gnieźnie odbył się turniej finałowy Halowych Mistrzostw Polski Młodzików w hokeju na trawie z udziałem zawodników KS Cieszyn.

Na awans do finałów cieszyńscy zawodnicy pracowali w całym sezonie halowym, uczestnicząc w trzech turniejach, które rozgrywane były w Siemianowicach Śląskich i rywalizując z drużynami z Gliwic, Sosnowca oraz Siemianowic. Od początku byli faworytem rozgrywek, wygrywając kolejne mecze, a przegrywając tylko jeden, którego wynik nie mógł im już odebrać zwycięstwa. Zdobycie mistrzostwa Śląska dało im awans do ogólnopolskich finałów, na których spotkali się z najlepszymi drużynami z pozostałych województw – łódzkiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. W spotkaniach z KS Stella Gniezno i LKS Rogowo, mimo zaciętej walki, musieli uznać wyższość przeciwników. Pewnie wygrali jednak z Polonią Skierniewice, co dało im brązowy medal.

Hokej na trawie, mimo że ma w Cieszynie ponad siedemdziesięcioletnią tradycję, jest wciąż sportem niszowym. Podium w mistrzostwach Polski to wielki sukces dla KS Cieszyn. Dzięki niemu ma szansę promować tę dyscyplinę olimpijską w Cieszynie i zaprosić nowych graczy do trenowania i pracy na kolejny sukces.

google_news