Cieszyn Kultura i rozrywka

Młodzi wokaliści powalczą o tytuły „Diamentów Kruszywa”

Fot. mat. prasowe

Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w tegorocznej edycji konkursu wokalnego „Diamenty Kruszywa”. Głównym organizatorem imprezy są Krakowskie Zakłady Eksploatacji Kruszywa SA, zaś pierwszym laureatem konkursu został uczeń szkoły w Pogwizdowie Wojciech Kamieniarz.

W konkursie mogą wziąć udział soliści lub duety w wieku od 7 do 18 lat. Uczestnicy muzycznych zmagań powinni uczyć się lub mieszkać w gminie Hażlach. Pierwszy etap konkursu, czyli eliminacje gminne, odbędzie się 9 maja 2024 r. w Centrum Usług Społecznych w Pogwizdowie (początek o godz. 10.00).

„Wcześniej jednak, do dnia 6 maja 2024 r., prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres [email protected]” – informują organizatorzy imprezy. Dodają, że zgłoszeni uczestnicy zostaną podzieleni na trzy kategorie wiekowe, a wszelkie informacje na ten temat są dostępne na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Hażlachu.

Kolejny etap konkursu odbędzie się 10 czerwca 2024 r. w sali koncertowej w Domu Kultury w Przeciszowie. Z kolei dla wyłonionych laureatów przeprowadzone zostaną we wrześniu 2024 r. dwudniowe warsztaty pod okiem wykwalifikowanych ekspertów muzycznych. Koncert finałowy zaplanowano 28 września 2024 r. w Domu Kultury w Przeciszowie.

google_news