Młodziczki z Lesznej Górnej walczyły pięknie. Emilka ze srebrem i brązem

Emilia Byrtek (z lewej) i Emilia Twardawa zajęły drugą lokatę w grze deblowej * Fot. Z archiwum LKS Lesznianka Leszna Górna

W ostatni weekend w Jastrzębiu-Zdroju odbyły się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Śląska Młodziczek i Młodzików w tenisie stołowym. Dwie swoje reprezentantki, Nadię Cieślar i Emilię Byrtek, wysłał na te zawody LKS Lesznianka Leszna Górna.

W sobotę toczyła się najpierw rywalizacja w turnieju drużynowym. Zawodniczki z leszniańskiego klubu grały dobrze. Drogę do medalu zamknęły im zawodniczki MKS Czechowice-Dziedzice wygrywając w ćwierćfinale 3:2. Duet z Lesznej Górnej ostatecznie został sklasyfikowany na miejscach 5-8. W pierwszym dniu mistrzostw toczyły się również pojedynki w grze indywidualnej. Tutaj Emilka zajęła miejsce 5-8, natomiast Nadia miejsce 9-16.

Niedziela stała od znakiem gier podwójnych. Nadia Cieślar zagrała w parze z Kamilą Ratajczyk (JKTS Jastrzębie Zdrój). Dziewczynki grały ze sobą pierwszy raz. Ostatecznie zajęły one miejsca 9-16. Emilia Byrtek została desygnowana do gry z Emilią Twardawą (MKS Czechowice-Dziedzice). Dwie Emilki spisały się na medal, a konkretnie na srebrny krążek.

Trzeba jeszcze wspomnieć o granym równolegle turnieju eliminacyjnym do Indywidualnych Mistrzostw Polskich Młodziczek. Tutaj Emilia Byrtek stanęła na trzecim stopniu podium, natomiast jej koleżanka klubowa Nadia Cieślar, zajęła 7-8. miejsce.

Sezon 2020-2021 jest drugim z kolei, gdzie tenisiści stołowi muszą sobie radzić we wciąż zmieniających się warunkach treningowych, wynikających z podejmowanych decyzji administracyjnych w kraju. Cieszy, że potrafimy się w tym odnajdywać. Nas ogromnie cieszą dwa medale przywiezione z Jastrzębia-Zdroju przez Emilkę i waleczna postawa Nadii. Gratulujemy sukcesu i życzymy sobie, naszym zawodnikom i zawodniczkom, aby w tym roku klub mógł cieszyć się z kolejnych osiągnięć – mówi Sławomir Brak, członek zarządu LKS Lesznianka Leszna Górna.