E-edukacja Cieszyn

Młodzież powiedziała “dość”!

Uczniowie cieszyńskiej Szkoły Organizacji i Zarządzania postanowili zabrać swój głos w dyskusji na temat internetowego hejtu i stworzyli kampanię społeczną “Who is weak – kto jest słaby?”.

Celem akcji ma być uświadomienie młodzieży, że hejt był, jest i będzie, ale nie można być wobec niego bezradnym. Słabość wobec mowy nienawiści jest „pożywką” dla wszystkich hejterów, którzy, często anonimowo, obrażają i szykanują. –  Aby nie eskalować hejtu i nie dać się zranić, chcemy zignorować hejty, czyli kolokwialnie mówiąc „olać je”. W ramach kampanii przeprowadzimy warsztaty dla uczniów, happeningi, spotkania z ekspertami, będziemy dyskutować na forum. Mamy nadzieję, że odpowiedzią na pytanie “Kto jest słaby” będą słowa „nie Ty!” – mówią uczniowie cieszyńskiej szkoły. W ramach kampanii stworzono specjalny film promocyjny, piosenkę promującą akcję, w szkołach pojawiły się plakaty, a młodzież lokalnych placówek wzięła udział w specjalnych warsztatach.

Kampania cieszyńskich uczniów ma również wymiar międzynarodowy. Wpisuje się bowiem w projekt europejski Erasmus+ Strażnicy Europy, który prowadzony jest wraz z placówkami partnerskimi z Włoch, Portugalii, Hiszpanii oraz Grecji. W październiku wszyscy uczestnicy programu spotkają się w… Cieszynie.  – Z tej okazji chcemy zorganizować w Domu Narodowym Międzynarodowy Festiwal Kampanii Społecznych. Z naszym projektem bierzemy również udział w kampanii na platformie “Zwolnieni z teorii” i walczymy o nagrodę Złotego Wilka – dodaje Natalia Piekarek, nauczycielka i opiekunka grupy tworzącej kampanię.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments