Wydarzenia Bielsko-Biała

Młodzieżowy strajk dla Ziemi

Fot. Anna Orawczak

“Czarne złoto, czarna przyszłość! Stop węglowi i zmianom klimatycznym – musimy przejąć inicjatywę, by świat jaki znamy przetrwał!” Takie hasła wykrzykiwali młodzi ludzie, którzy zebrali się dzisiaj, 15 marca, o 10.00 na placu Chrobrego w Bielsku-Białej, by wziąć udział w młodzieżowym strajku klimatycznym.

Strajk ten odbywa się na całym świecie w dwóch tysiącach miast, czas na Bielsko-Białą, czas na Polskę! Wszystko zaczęło się od młodej działaczki ze Szwecji, która swoją postawą dała nam wzór do naśladowania. Musimy mieć świadomość zmian klimatycznych, które ciągną nasz świat w dół. Do tego przyczynił się człowiek, który przez wydobycie węgla i emisję gazów cieplarnianych zatruł powietrze – tak mówili młodzi ludzie, nawołując do zmian, które muszą najpierw zajść w nas samych.

Młodzież zebrała się na bielskim placu i – przez dwie godziny – wykrzyczała swój apel, by zadbać o nasze środowisko. Uczestnicy spotkania przekonywali, że warto przenieść się na alternatywne źródła energii, takie jak elektrownie jądrowe czy wodne. Węgiel to, ich zdaniem, przestarzałe źródło, które przyczynia się do nieodwracalnych zmian, mogących mieć za kilka lat katastrofalne skutki dla środowiska.

Wśród protestujących była młodzież z bielskich szkół i liceów, która ma świadomość, że może mieć nieusprawiedliwioną nieobecność na lekcji lub uwagę, ale wierzy, że pomimo tego warto, bo protestują w słusznej sprawie.

Fot. Anna Orawczak
navigate_before
navigate_next

 

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leo
Leo
2 lat temu

Tadeusz,gdzieś się tego bełkotu nauczył ?

Tadeusz
Tadeusz
2 lat temu

Strajk to nie wszystko. Mamy w ręku potężny oręż jakim jest promocja uczniów. Jeśli go wykorzystamy to edukacji grozi kompletny kataklizm”powiedział dziś czerwony bandyta prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Dariusz
Dariusz
2 lat temu
Reply to  Tadeusz

W artykule jest mowa o strajku klimatycznym uczniów a nie o strajku nauczycieli. Na strajku uczniów żadnych bandytów nie było.

Tadeusz
Tadeusz
2 lat temu

Sprawa ma szerszy kontekst.A właściwie drugie dno.Albo jeszcze lepiej dno dna.W piątek dojdzie do zapowiadanego od kilku dni strajku uczniów. Protest odbędzie się w wielu miastach kraju, w tym również na placu Chrobrego w Bielsku-Białej.Młodzież nasza,która znawcą literatury jest(czego dowód dała na łamach u łachów)stanie po słusznej stronie.I odbędzie siꔄStrajk dla ziemi”(musi ,bo to dla”Tej Ziemi”)Король Маций Первый и его команда СВЯЗЬ ПОЛЬСКОГО ОБУЧЕНИЯ.I tylko szkoda,że żaden łach z żydowskiej gazety dla polaków nie organizuje strajku tej uzdolnionej ziemsko-literacko młodzieży.Strajku przeciwko strajkowi w/w czerwonego reliktu .A sprawa pana aktora to tylko fragment większej całości,w której udziału sobie i państwu nie… Czytaj więcej »

W porządku?
W porządku?
2 lat temu

To tak zupełnie poza nauczycielami? Nie lepiej pojechać do prezydenta?