Na sygnale Wadowice

Mnożą się pociski

Fot. KPP w Wadowicach

Zadziwiająca jest częstotliwość, z jaką na terenie powiatu wadowickiego odkrywane są kolejne niewybuchy. Wczoraj (7 marca) znaleziono dwa.

 

Na pierwszy z nich natknęli się tuż po 8.00 mężczyźni wykonujący prace ziemne w Brodach. Był to pocisk o długości 15 cm, pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Drugi, znacznie większy, wypatrzył mieszkaniec Kleczy Dolnej na polu uprawnym w tej miejscowości. Jego znalezisko to pocisk artyleryjski długości 55 cm, ważący około 30 kg. Oba niewybuchy zabrali saperzy z 16 Batalionu Desantowo-Szturmowego w Krakowie. Zawieźli pociski na poligon, aby tam je zneutralizować.

Pocisk znaleziony w Brodach. Fot. KPP w Wadowicach

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu! Po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci powiadamiają specjalistyczny patrol saperski, a do momentu jego przybycia zabezpieczają znalezisko – tłumaczy Agnieszka Petek, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Niewybuch z Kleczy Dolnej. Fot. KPP w Wadowicach

 

 

google_news