Wydarzenia Bielsko-Biała

Mocarstwowe plany Jasienicy. Nie gmina, ale miasto?!

Wójt Janusz Pierzyna. Fot. Marcin Kałuski

Jasienica z gminy wiejskiej mogłaby „awansować” do rangi miasta? Taki pomysł pod dyskusję rzucił wójt. Sam uważa, że byłby to dobry krok i pozwoliłby sięgać po dodatkowe środki unijne.

– Mamy już 24 tysiące mieszkańców. Jesteśmy gminą porównywalną potencjałem i liczbą mieszkańców ze Skoczowem. Dobrze by było, gdybyśmy byli małym miasteczkiem. Przyszedł czas, aby się nad tym zastanowić – oznajmił wójt Janusz Pierzyna podczas ostatniej sesji Rady Gminy. Wskazywał na korzyści finansowe takiej zmiany. Tłumaczył, że kończą się unijne programy nakierowane na rozwój obszarów wiejskich, a mówi się o tym, że kolejne będą promować rozwój małych miasteczek.

Gospodarz gminy oznajmił, że Jasienica jest rozpoznawalna nie tylko na mapie powiatu i Śląska, ale już kraju. – Staliśmy się z gminy wiejskiej marką regionu – powiedział.

Więcej na ten temat w jednym z najbliższych wydań Kroniki Beskidzkiej.
KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
21 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sławek
Sławek
10 miesięcy temu

Jeżeli tworzenie struktur miejskich,będzie trwało tak szybko, jak zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, to nigdy wójt się nie doczeka. Dlatego gmina doszła pod szklany sufit i nie może się przebić. My mieszkańcy również nie możemy się rozwijać. Ryba psuje się od głowy. Najwyższy czas na zmiany.

Jasieniczanin
Jasieniczanin
10 miesięcy temu

Wójtowi kończy się kadencja i wójem niemoże już być ale burmistrzem już tak. Ciekawe czego się boi? Brak kanalizacji,brak zatwierdzonych ulic z przypożądkowaniem numerów domów,brak rynku itp. itd.

ARA
ARA
2 lat temu

Typowy JANUSZ

Romek
Romek
2 lat temu

Powiedz lepiej co z strefą niskoemisyjna gdzie te zakłady podatki i miliardy dla Gminy gdzie się podziały tamte prywatki niezapomniane. Opowiadać tylko ładnie potrafisz na wiejskich festynach. Miasto to Cieszyn, Bielsko Biała ,Żywiec Jasienica była jest i będzie wsią ten pomysł to idiotyzm.

Irena
Irena
2 lat temu

Chcący być miastem to nie powinno się wypuszczać fekali do rowów melioracyjnych. Wstyd przejeżdża łam bo tyle się nacztałam o ekologii Jasienicy jak to zobaczyłam i poczułam wróciłam to Bielska. Szamba się wywodzi a nie opróżnia w ten sposób.

Ewka
Ewka
2 lat temu

Szkoda że w Jaworzu tak się nie myśli tylko pseudo sukcesu a prawdziwego gospodarza brak. Gmina z tradycjami uzdrowiska a brak kanalizacji i wodociągów !!!

Marian z tela
Marian z tela
2 lat temu
Reply to  Ewka

Ewka z josienica wybiela kołderkę zamienimy zaraz się z Jaworzem na mądrego wójta nie farbowanego z każdą partią zobaczymy za 5-10 lat co to będzie za bagno a w josienicy ma 10 % kanalizacji reszta rowy.

Alicja
Alicja
2 lat temu

Z postępem trzeba do przodu ale…jak to nam miastowym chodzić po drogach jak ,,szwajcarski ser,, myślę,że nie wypada, bardziej pasuje do popegerowskich zaścianków

Paweł
Paweł
2 lat temu

Jeżeli chodzi o tablice marmurowe za to co jest w obowiązku i bierze kasę to wrócą jeszcze normalne czasy i rządy na wsi jasienica i się będzie zrywało nawyki z czasów co kochają PZPR ale pycha zawsze idzie przed upadkiem a tu musi być szybko.Raz w życiu byłem w gabinecie tego niby wójta i wszystko wiem po zdjęciach dobry lizus na każdą władzę widać że tylko to go trzyma nie wiedza.

zBB
zBB
2 lat temu

Pomysł nie głupi! Grunt to stawiać na rozwój.

Karol
Karol
2 lat temu

Kasa się skończy ze strefy niepotrzebne inwestycje budowane na wyrost dla głupich wyobraźni i pychy z czego słynie aby tylko były jak za komuny marmurowe tablice i nazwisko pierzyna medale itp żadna łaska za to bierze kasę a my podatnicy będziemy jego głupoty utrzymywać .Kto widział jego bubel osp w Mazańcowicach niepotrzebny to wszystko wiadomo ale marmur pychy widać .

RobertG
RobertG
2 lat temu

Brawo Janusz

Joanna
Joanna
2 lat temu

Wójt Perzyna dba szczegolnie o Jasienicę.A gdzie nowa droga na ul.Radosnej co roku jest tylko łatana a po zimie znowu dziury Miedzyrzecze .A gdzie światlowody także na tej ulicy .Dużo można by bylo wymieniać.

Irena
Irena
2 lat temu
Reply to  Joanna

Gdzie kanalizacja bo ścieki płyną rowami melioracyjnymi

Greg
Greg
2 lat temu

I można zostać prezydentem miasta na kolejne lata …

Royal
Royal
2 lat temu

A dotychczasowe sołectwa gminy Jasienica staną się dzielnicami miasta Jasienica.

ewa
ewa
2 lat temu

A gdzie kanalizacja w tym mieście?

Monika
Monika
2 lat temu

Paniw Pierzyna gdzie będzie ratusz i rynek Miasta Jasienica ? Będzie Straż Miejska?

Z miasta
Z miasta
2 lat temu

I ma rację chłopina! Budowany Jasienicki Kurort Zamkowy bardziej kojarzy się z miastem a nie wsią.

Z tela
Z tela
2 lat temu
Reply to  Z miasta

Jaki kurort josienica to wiocha rozwalona po całej wsi a zamek to prywata jeżeli tam gmina daje kasę to jest przestępstwo grubego.

Z miasta
Z miasta
2 lat temu
Reply to  Z tela

Zazdrość przez Was przemawia, a już niedługo będziecie do naszego miasta na zamkowe termy i narty przyjeżdżać! Pan wójt to wielki człowiek.