Wydarzenia Bielsko-Biała

Mocarstwowe plany Jasienicy. Nie gmina, ale miasto?!

Wójt Janusz Pierzyna. Fot. Marcin Kałuski

Jasienica z gminy wiejskiej mogłaby „awansować” do rangi miasta? Taki pomysł pod dyskusję rzucił wójt. Sam uważa, że byłby to dobry krok i pozwoliłby sięgać po dodatkowe środki unijne.

– Mamy już 24 tysiące mieszkańców. Jesteśmy gminą porównywalną potencjałem i liczbą mieszkańców ze Skoczowem. Dobrze by było, gdybyśmy byli małym miasteczkiem. Przyszedł czas, aby się nad tym zastanowić – oznajmił wójt Janusz Pierzyna podczas ostatniej sesji Rady Gminy. Wskazywał na korzyści finansowe takiej zmiany. Tłumaczył, że kończą się unijne programy nakierowane na rozwój obszarów wiejskich, a mówi się o tym, że kolejne będą promować rozwój małych miasteczek.

Gospodarz gminy oznajmił, że Jasienica jest rozpoznawalna nie tylko na mapie powiatu i Śląska, ale już kraju. – Staliśmy się z gminy wiejskiej marką regionu – powiedział.

Więcej na ten temat w jednym z najbliższych wydań Kroniki Beskidzkiej.
DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
21 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sławek
Sławek
2 miesięcy temu

Jeżeli tworzenie struktur miejskich,będzie trwało tak szybko, jak zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, to nigdy wójt się nie doczeka. Dlatego gmina doszła pod szklany sufit i nie może się przebić. My mieszkańcy również nie możemy się rozwijać. Ryba psuje się od głowy. Najwyższy czas na zmiany.

Jasieniczanin
Jasieniczanin
2 miesięcy temu

Wójtowi kończy się kadencja i wójem niemoże już być ale burmistrzem już tak. Ciekawe czego się boi? Brak kanalizacji,brak zatwierdzonych ulic z przypożądkowaniem numerów domów,brak rynku itp. itd.

ARA
ARA
1 rok temu

Typowy JANUSZ

Romek
Romek
1 rok temu

Powiedz lepiej co z strefą niskoemisyjna gdzie te zakłady podatki i miliardy dla Gminy gdzie się podziały tamte prywatki niezapomniane. Opowiadać tylko ładnie potrafisz na wiejskich festynach. Miasto to Cieszyn, Bielsko Biała ,Żywiec Jasienica była jest i będzie wsią ten pomysł to idiotyzm.

Irena
Irena
1 rok temu

Chcący być miastem to nie powinno się wypuszczać fekali do rowów melioracyjnych. Wstyd przejeżdża łam bo tyle się nacztałam o ekologii Jasienicy jak to zobaczyłam i poczułam wróciłam to Bielska. Szamba się wywodzi a nie opróżnia w ten sposób.

Ewka
Ewka
1 rok temu

Szkoda że w Jaworzu tak się nie myśli tylko pseudo sukcesu a prawdziwego gospodarza brak. Gmina z tradycjami uzdrowiska a brak kanalizacji i wodociągów !!!

Marian z tela
Marian z tela
1 rok temu
Reply to  Ewka

Ewka z josienica wybiela kołderkę zamienimy zaraz się z Jaworzem na mądrego wójta nie farbowanego z każdą partią zobaczymy za 5-10 lat co to będzie za bagno a w josienicy ma 10 % kanalizacji reszta rowy.

Alicja
Alicja
1 rok temu

Z postępem trzeba do przodu ale…jak to nam miastowym chodzić po drogach jak ,,szwajcarski ser,, myślę,że nie wypada, bardziej pasuje do popegerowskich zaścianków

Paweł
Paweł
1 rok temu

Jeżeli chodzi o tablice marmurowe za to co jest w obowiązku i bierze kasę to wrócą jeszcze normalne czasy i rządy na wsi jasienica i się będzie zrywało nawyki z czasów co kochają PZPR ale pycha zawsze idzie przed upadkiem a tu musi być szybko.Raz w życiu byłem w gabinecie tego niby wójta i wszystko wiem po zdjęciach dobry lizus na każdą władzę widać że tylko to go trzyma nie wiedza.

zBB
zBB
1 rok temu

Pomysł nie głupi! Grunt to stawiać na rozwój.

Karol
Karol
1 rok temu

Kasa się skończy ze strefy niepotrzebne inwestycje budowane na wyrost dla głupich wyobraźni i pychy z czego słynie aby tylko były jak za komuny marmurowe tablice i nazwisko pierzyna medale itp żadna łaska za to bierze kasę a my podatnicy będziemy jego głupoty utrzymywać .Kto widział jego bubel osp w Mazańcowicach niepotrzebny to wszystko wiadomo ale marmur pychy widać .

RobertG
RobertG
1 rok temu

Brawo Janusz

Joanna
Joanna
1 rok temu

Wójt Perzyna dba szczegolnie o Jasienicę.A gdzie nowa droga na ul.Radosnej co roku jest tylko łatana a po zimie znowu dziury Miedzyrzecze .A gdzie światlowody także na tej ulicy .Dużo można by bylo wymieniać.

Irena
Irena
1 rok temu
Reply to  Joanna

Gdzie kanalizacja bo ścieki płyną rowami melioracyjnymi

Greg
Greg
1 rok temu

I można zostać prezydentem miasta na kolejne lata …

Royal
Royal
1 rok temu

A dotychczasowe sołectwa gminy Jasienica staną się dzielnicami miasta Jasienica.

ewa
ewa
1 rok temu

A gdzie kanalizacja w tym mieście?

Monika
Monika
1 rok temu

Paniw Pierzyna gdzie będzie ratusz i rynek Miasta Jasienica ? Będzie Straż Miejska?

Z miasta
Z miasta
1 rok temu

I ma rację chłopina! Budowany Jasienicki Kurort Zamkowy bardziej kojarzy się z miastem a nie wsią.

Z tela
Z tela
1 rok temu
Reply to  Z miasta

Jaki kurort josienica to wiocha rozwalona po całej wsi a zamek to prywata jeżeli tam gmina daje kasę to jest przestępstwo grubego.

Z miasta
Z miasta
1 rok temu
Reply to  Z tela

Zazdrość przez Was przemawia, a już niedługo będziecie do naszego miasta na zamkowe termy i narty przyjeżdżać! Pan wójt to wielki człowiek.