Wydarzenia Bielsko-Biała

Mocarstwowe plany Jasienicy. Nie gmina, ale miasto?!

Wójt Janusz Pierzyna. Fot. Marcin Kałuski

Jasienica z gminy wiejskiej mogłaby „awansować” do rangi miasta? Taki pomysł pod dyskusję rzucił wójt. Sam uważa, że byłby to dobry krok i pozwoliłby sięgać po dodatkowe środki unijne.

– Mamy już 24 tysiące mieszkańców. Jesteśmy gminą porównywalną potencjałem i liczbą mieszkańców ze Skoczowem. Dobrze by było, gdybyśmy byli małym miasteczkiem. Przyszedł czas, aby się nad tym zastanowić – oznajmił wójt Janusz Pierzyna podczas ostatniej sesji Rady Gminy. Wskazywał na korzyści finansowe takiej zmiany. Tłumaczył, że kończą się unijne programy nakierowane na rozwój obszarów wiejskich, a mówi się o tym, że kolejne będą promować rozwój małych miasteczek.

Gospodarz gminy oznajmił, że Jasienica jest rozpoznawalna nie tylko na mapie powiatu i Śląska, ale już kraju. – Staliśmy się z gminy wiejskiej marką regionu – powiedział.

Więcej na ten temat w jednym z najbliższych wydań Kroniki Beskidzkiej.

19
Skomentuj

avatar
15 Komentarzy
4 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
19 Komentarzy
ARARomekIrenaIrenaMarian z tela Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ARA
Gość
ARA

Typowy JANUSZ

Romek
Gość
Romek

Powiedz lepiej co z strefą niskoemisyjna gdzie te zakłady podatki i miliardy dla Gminy gdzie się podziały tamte prywatki niezapomniane. Opowiadać tylko ładnie potrafisz na wiejskich festynach. Miasto to Cieszyn, Bielsko Biała ,Żywiec Jasienica była jest i będzie wsią ten pomysł to idiotyzm.

Irena
Gość
Irena

Chcący być miastem to nie powinno się wypuszczać fekali do rowów melioracyjnych. Wstyd przejeżdża łam bo tyle się nacztałam o ekologii Jasienicy jak to zobaczyłam i poczułam wróciłam to Bielska. Szamba się wywodzi a nie opróżnia w ten sposób.

Ewka
Gość
Ewka

Szkoda że w Jaworzu tak się nie myśli tylko pseudo sukcesu a prawdziwego gospodarza brak. Gmina z tradycjami uzdrowiska a brak kanalizacji i wodociągów !!!

Marian z tela
Gość
Marian z tela

Ewka z josienica wybiela kołderkę zamienimy zaraz się z Jaworzem na mądrego wójta nie farbowanego z każdą partią zobaczymy za 5-10 lat co to będzie za bagno a w josienicy ma 10 % kanalizacji reszta rowy.

Alicja
Gość
Alicja

Z postępem trzeba do przodu ale…jak to nam miastowym chodzić po drogach jak ,,szwajcarski ser,, myślę,że nie wypada, bardziej pasuje do popegerowskich zaścianków

Paweł
Gość
Paweł

Jeżeli chodzi o tablice marmurowe za to co jest w obowiązku i bierze kasę to wrócą jeszcze normalne czasy i rządy na wsi jasienica i się będzie zrywało nawyki z czasów co kochają PZPR ale pycha zawsze idzie przed upadkiem a tu musi być szybko.Raz w życiu byłem w gabinecie tego niby wójta i wszystko wiem po zdjęciach dobry lizus na każdą władzę widać że tylko to go trzyma nie wiedza.

zBB
Gość
zBB

Pomysł nie głupi! Grunt to stawiać na rozwój.

Karol
Gość
Karol

Kasa się skończy ze strefy niepotrzebne inwestycje budowane na wyrost dla głupich wyobraźni i pychy z czego słynie aby tylko były jak za komuny marmurowe tablice i nazwisko pierzyna medale itp żadna łaska za to bierze kasę a my podatnicy będziemy jego głupoty utrzymywać .Kto widział jego bubel osp w Mazańcowicach niepotrzebny to wszystko wiadomo ale marmur pychy widać .

RobertG
Gość
RobertG

Brawo Janusz

Joanna
Gość
Joanna

Wójt Perzyna dba szczegolnie o Jasienicę.A gdzie nowa droga na ul.Radosnej co roku jest tylko łatana a po zimie znowu dziury Miedzyrzecze .A gdzie światlowody także na tej ulicy .Dużo można by bylo wymieniać.

Irena
Gość
Irena

Gdzie kanalizacja bo ścieki płyną rowami melioracyjnymi

Greg
Gość
Greg

I można zostać prezydentem miasta na kolejne lata …

Royal
Gość
Royal

A dotychczasowe sołectwa gminy Jasienica staną się dzielnicami miasta Jasienica.

ewa
Gość
ewa

A gdzie kanalizacja w tym mieście?

Monika
Gość
Monika

Paniw Pierzyna gdzie będzie ratusz i rynek Miasta Jasienica ? Będzie Straż Miejska?

Z miasta
Gość
Z miasta

I ma rację chłopina! Budowany Jasienicki Kurort Zamkowy bardziej kojarzy się z miastem a nie wsią.

Z tela
Gość
Z tela

Jaki kurort josienica to wiocha rozwalona po całej wsi a zamek to prywata jeżeli tam gmina daje kasę to jest przestępstwo grubego.

Z miasta
Gość
Z miasta

Zazdrość przez Was przemawia, a już niedługo będziecie do naszego miasta na zamkowe termy i narty przyjeżdżać! Pan wójt to wielki człowiek.