Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec

Wisła: Kadra A trenowała

Fot. Anna Karczewska/PZN

Osiem dni pozostało do inauguracji zawodów FIS Grand Prix w skokach narciarskich, które w dniach 19-21 lipca 2019 roku, odbędą się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Przez ostatnie dni na wiślańskim obiekcie trenowali nasi najlepsi skoczkowie, dla których inauguracja w Wiśle będzie pierwszym sprawdzianem pod wodzą nowego szkoleniowca – Michala Doležala.

We wtorek odbyły się dwa treningi – jeden przeprowadzony został w godzinach porannych, drugi w porze wieczorowej. W poniedziałek i środę nasi reprezentanci wykonali na skoczni po jednym treningu. Przed rozpoczęciem sezonu letniego polscy skoczkowie są w bardzo dobrej dyspozycji, co pokazały treningi w Wiśle.

Dla reprezentantów Kadry Narodowej A będą to pierwsze zawody pod okiem Michała Doležala jako trenera głównego. Tego lata miał okazję już startować tylko Maciej Kot, który na obóz do Wisły przyjechał po konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju. W miniony weekend 28-latek wywalczył czwarte i piąte miejsce podczas inauguracji zawodów niższej rangi w Słowenii.

Od czwartku do soboty w Wiśle-Malince trenują podopieczni Macieja Maciusiaka z Kadry Narodowej B, którzy również przygotowują się do inauguracji cyklu FIS Grand Prix 2019 w Wiśle.

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments