Bielsko-Biała Na sygnale

Mocno wieje w powiatach bielskim i ościennych

Przewrócone drzewa i znaki drogowe, odłamane konary i naderwane banery reklamowe to jak do tej pory bilans szkód związanych z silnymi podmuchami wiatru. W powiecie bielskim strażacy interweniowali dziewięć razy.

Działania strażaków polegały na usuwaniu powalonych drzew i odłamanych konarów na terenie Jaworza i Jasienicy. W Jaworzu przy ul. Wąwóz drzewo przewróciło się na linię energetyczną. W Grodźcu, na Cieszyńskiej lawetę z samochodami spadł odłamany konar drzewa, tam interweniowali strażacy i patrol drogówki. Nad ranem, również w Grodźcu, samochód najechał na konar drzewa, skutki zdarzenia usuwały dwa zastępy OSP. W Rudzicy wiatrołom zatarasował ul. Mała Rudzica, w Godziszce – ul. Sportową.

W Bielsku-Białej do godz. 4.00 było spokojnie, poważniejszych zdarzeń nie było, ale mocne podmuchy wiatru przewróciły słupki i znaki drogowe w obrębie skrzyżowania ul. Cieszyńskiej z ul. Skrzydlewskiego – tam interweniował patrol policji. W sprawie przewróconego słupka, który tarasował pas ruchu ul. Cieszyńskiej, o godz. 3.06 zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego Straży Miejskiej.

Około godz. 7.38 do dyżurnego straży pożarnej w Bielsku-Białej wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, iż na ul. Nad Potokiem w rejonie ul. Mglistej duże drzewa bardzo mocno się ruszają i zagrażają bezpieczeństwu. Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej. Aby usunąć zagrożenie, strażacy użyli drabiny mechanicznej. Utrudnienia w ruchu trwały kilkadziesiąt minut.

Rano dwa zastęy z OSP Jaworze zabezpieczały dachy dwóch budynków jednorodzinnych w Jaworzu. Z budynku przy ul. Polnej wiatr zerwał kawał blachy falistej, strażacy zabezpieczyli naruszoną konstrukcję dachu pasami. Z budynku przy ul. Bielskiej wiatr zerwał część papy z dachu.

W Kończycach Wielkich na ul. Katowickiej wiatr przewrócił kilka drzew, wiatrołomy usunęli strażacy. W Lipowej w powiecie żywieckim, do godz. 6.45 odnotowano jedno zdarzenie –  z budynku zerwało dach. Tam interweniowały dwa zastępy straży pożarnej.

W Bielsku-Białej, powiecie bielskim i ościennym, przed południem, ilość interwencji cały czas rosła. Zastępy strażaków najczęściej wyjeżdżają do usuwania przewróconych drzew tarasujących różne ulice. W poniedziałek spodziewane jest apogeum wichury. Nad ranem i do południa porywy wiatru mogą dochodzić do 85-90 km/h, lokalnie do około 100 km/h.

 

navigate_before
navigate_next

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments