Bielsko-Biała Sport

Można się już zapisać na Bieg Fiata – liczba miejsc ograniczona

Fot. Marcin Płużek

Ruszyły zapisy do 29. Biegu Fiata. W tym roku bieg odbędzie się 21 maja. Uczestnicy zmierzą się jak zwykle z dystansem 10 kilometrów na trasie poprowadzonej ulicami Bieska-Białej.

Bieg ma charakter masowy i rozgrywany jest w kilku kategoriach. Oprócz klasyfikacji generalnej i wiekowej (mężczyzn i kobiet) oddzielnie klasyfikowani będą pracownicy spółki FCA Poland a także lekarze w ramach 23. Mistrzostw Polski Lekarzy. W swojej kategorii będą też rywalizować zawodnicy i zawodniczki na wózkach.
Bieg Fiata, to chyba największe masowe wydarzenie sportowe organizowane w Bielsku-Białej. Na trwałe wpisał się też w kalendarz imprez biegowych w Polsce. Trochę szkoda, iż spółka Fiat ma coraz mniej wspólnego z stolicą Podbeskidzia. Miejmy nadzieję, iż sam Bieg Fiata pozostanie w Bielsku-Białej na długo. Tym bardziej, że od lat jego głównym organizatorem jest miasto.
Trzeba nadmienić, że organizatorzy ustalili limit uczestników na 1200 osób. Warto więc się pospieszyć, aby znaleźć się na liście startowej. Zapisać można się między innymi tutaj.  – Do startu zostaną dopuszczeni zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat i posiadają aktualne badania lekarskie lub podpiszą oświadczenie o zdolności do biegu. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego z ich numerem PESEL na uczestnictwo w biegu. Opłata startowa wynosi 70 złotych i należy ją wnieść wyłącznie za pośrednictwem płatności elektronicznych bezpośrednio po internetowej rejestracji – informują organizatorzy.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
e_mil
e_mil
1 rok temu

Jaka jest główna nagroda ?