Wydarzenia Cieszyn

“Najsłodszy owoc” zainaugurował Dni Teatru [ZDJĘCIA]

fot. Małgorzata Krawczyk

W piątek, 3 marca rozpoczęły się w Cieszynie wyczekiwane  Dni Teatru, które potrwają do najbliższej niedzieli, 5 marca. W tym roku wystawiane są sztuki stołecznego Teatru Skene. Jako pierwszy, zaprezentowany został “Najsłodszy owoc”. W sztuce zagrali – Edyta Herbuś, Kaja Paschalska, Paweł Okraska oraz Bartłomiej Firlet.

– Pytanie o to, dlaczego zostałem aktorem, pojawiało się już wielokrotnie. Cały czas mówię to samo. (śmiech.) Na początku spodobało mi się, jak ludzie śmiali się z moich żartów. Zacząłem to robić częściej. Dzisiaj mi już nawet czasem za to płacą. (śmiech.) – mówił, pół żartem, pół serio, Bartłomiej Firlet na chwilę przed spektaklem.

Red. Mariola Morcinková miała okazję rozmawiać również z aktorką i tancerką, Edytą Herbuś, która zdradziła, czego jako prowadząca program “You Can Dance – Nowa generacja” uczy się od dzieciaków, uczestniczących w tym programie.

– Od każdego uczę się czegoś innego. Uważam, że od dzieci uczę się tak samo, jak od dorosłych, których spotykam na swojej drodze. Od jednego z dzieci uczę się spontanicznej radości w okazywaniu, od innego tego, że warto zaufać czasem sobie podczas programu i spontanicznie powiedzieć coś bez przygotowania, a jeszcze od kogoś uczę się kreatywności – mówiła Edyta Herbuś.

Cały wywiad z aktorką już wkrótce w wydaniu papierowym Głosu Ziemi Cieszyńskiej.

W sobotę o godzinie 18:00 widzowie będą mogli zobaczyć spektakl “Cudowna terapia”. W niedzielę o tej samej porze zagrana zostanie “Ławeczka w słońcu”. We wszystkich spektaklach wystąpią artyści rzeczonego Tetaru Skene z Warszawy.

fot. Małgorzata Krawczyk

 

 

 

google_news